۱۰ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۲۲

اختصاص ۱۱ میلیارد تومان تسهیلات ارزان‎قیمت به عشایر

رئیس سازمان امور عشایر کشور گفت: در قالب طرح زنجیره تولید گوشت قرمز، حدود ۱۱ میلیارد تومان تسهیلات ارزان‎قیمت با سود ۱۱ درصد به این منطقه تخصیص یافت.

به گزارش عیارآنلاین، کرم علی قندالی افزود: یکی از برنامه‎های مشخص شده برای عشایر این منطقه افزایش تولید گوشت قرمز است که در این راستا، این میزان تسهیلات در مرحله نخست از طریق تشکل های عشایری با همکاری بانک کشاورزی و سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان، در چرخه تولید گوشت قرمز هزینه می شود.

عشایر

وی اظهار داشت: منطقه جنوب کرمان در حوزه بخش کشاورزی و عشایری از ظرفیت بسیار زیادی برخوردار است.

رئیس سازمان امور عشایر کشور، با تأکید بر اجرای برنامه‎های ملی و محلی در منطقه جنوب کرمان، تصریح کرد: در اجرای این برنامه ها، افزایش بهره‎وری و تولید در بخش دام و کشاورزی و همچنین ایجاد تعامل به صورت منسجم در مدیریت توسعه باید مد نظر قرار گیرد.

قندالی با تاکید برادامه همکاری‎ها در بحث نگرش جامعه به توسعه بخش کشاورزی و دام، گفت: یکی از برنامه های جدی ما در منطقه جیرفت، کار بر روی منابع آب و خاک است.

وی افزود: تأمین و انتقال آب، تجهیز چاه‎های کشاورزی، استفاده از روش‎های نوین برای بهره‎وری از منابع آب و افزایش تولید در بخش زارعت و دام در دستور کار قرار دارد.

قندالی با بیان اینکه عشایر جنوب کرمان جزو عشایر توانمند کشور هستند، تصریح کرد: امیدوارم بتوانیم از ظرفیت‎های موجود در این منطقه، برای افزایش ارتقا زندگی و سطح درآمد عشایر استفاده کنیم و خدمات مناسبی به آن‎ها ارائه دهیم.

منبع:ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: