۱۰ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۱۵

موفقیت صادراتی ۹۶٫۸ درصدی بخش معدن

وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: بخش معدن در مقایسه با سایر بخشهای عمده در دوره ۶ ماهه امسال ۹۶٫۸ درصد از اهداف پیش بینی شده در این دوره را تحقق بخشید.

به گزارش عیارآنلاین، بررسی عملکرد و اهداف صادراتی بخش معدن نشان می دهد طی ۶ ماهه امسال ارزش صادرات این بخش به ۱٫۵ میلیارد دلار رسید که نسبت به عملکرد کل سال جاری تحقق ۴۸٫۴ درصدی را نشان می دهد اما نسبت به اهداف ۶ ماهه ۹۳ دستیابی به رقم ۹۶٫۸ درصدی را ثبت کرد.

معدن

هدف پیش بینی شده صادراتی بخش معدن در سال جاری رقم ۳٫۱ میلیارد دلار است که در نیمه نخست امسال بیش از ۴۸ درصد این هدف تحقق یافت.

در عین حال بخش صنعت نیز در دوره این گزارش ۷۴٫۸ درصد از برنامه ۶ ماهه امسال را با دستیابی به رقم ۱۳٫۵ میلیارد دلار ارزش صادرات عینیت بخشید.

هدف صادراتی پیش بینی شده برای بخش صنعت در سال جاری دستیابی به ۳۶٫۱ میلیارد دلار است.

بخش صنعت در نیمه نخست امسال توانست ۳۷٫۴ درصد از اهداف صادراتی کل سال جاری را تحقق بخشد.

علاوه براین بخشهای کشاورزی، خدمات و فرش و صنایع دستی در این بررسی به ترتیب درجایگاه های بعدی قرار گرفته اند.

عملکرد صادراتی بخش کشاورزی در ۶ ماهه امسال ۱٫۶ میلیارد دلار بود که ۴۸٫۵ درصد از هدف ۶ ماهه و ۴۸٫۴ درصد از اهداف کل سال را تحقق بخشید.

هدف صادراتی پیش بینی شده برای کل سال ۱۳۹۳ برای بخش کشاورزی رقم ۶٫۶ میلیارد دلار است.

در عین حال عملکرد بخش خدمات در نیمه نخست امسال، دستیابی به ارزش صادراتی ۴٫۹ میلیارد دلاری را نشان می دهد که تحقق ۴۴٫۳ درصد از هدف پیش بینی شده برای این دوره است.

براساس هدف پیش بینی شده برای بخش خدمات در سال جاری، ارزش صادرات این بخش تا پایان امسال باید به رقم ۲۲٫۱ میلیارد دلار برسد که در واقع عملکرد ۶ ماهه امسال در این بخش، حاکی از تحقق ۲۲٫۲ درصدی است.

همچنین برای سال جاری دستیابی به رقم یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلاری در زمینه صادرات فرش و صنایع دستی مورد انتظار است که در دوره ۶ ماهه امسال ۲۵ درصد این هدف در دوره زمانی مربوطه تحقق و به ۱۲٫۵ درصد از کل برنامه سال جاری دست یافت.

ارزش صادرات غیرنفتی کشور (کالا، خدمات و میعانات گازی) در ۶ ماهه امسال بالغ بر ۲۸ میلیارد و ۱۸۷ میلیون دلار بود که در مقایسه با رقم ۲۳ میلیارد و ۸۱۹ میلیون دلاری ۶ ماهه ۹۲ افزایش ۱۸ درصدی را نشان می دهد.

در عین حال واردات دوره ۶ ماهه امسال ۲۶ میلیارد و ۲۱ میلیون دلار ثبت شد که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته افزایش ۲۹ درصدی را ثبت کرد.

منبع:ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: