۱۰ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۰۶

۲۵ درصد از سود ایمیدرو صرف پروژه های تحقیقی و پژوهشی می شود

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: سازمان ایمیدرو اجازه دارد ۲۵ درصد از سود خالص خود را صرف پروژه های پژوهشی و تحقیقاتی در بخشهای مختلف معدنی نماید.

به گزارش عیارآنلاین، مهدی کرباسیان اظهار داشت: سال گذشته ۶ پروژه توسط این سازمان اجرا شد و اکنون ۱۵ پروژه تحقیقاتی تحت پوشش قرار گرفته اند که در دست اجرا است.

وی گفت: مشارکت و حضور فعال در ۶ همایش و کارگاه آموزشی مرتبط با بخش معدن و صنایع معدنی از دیگر برنامه های ایمیدرو در سال ۹۳ به شمار می رود.

کرباسیان

رییس هیات عامل ایمیدرو اضافه کرد: حمایت از پایان نامه ها و رساله های تحصیلات تکمیلی از برنامه های محوری امسال محسوب می شود که ۱۰ میلیارد ریال برای آن اختصاص یافته است.

به گفته وی، استحصال فلزات گرانبها، عناصر نادر و راهبردی از ضایعات الکترونیکی، بررسی روش های بهینه سازی مصرف آب در کارخانه های فرآوری سنگ آهن، بازسازی و استحصال عنصر نادر وانادیوم از سرباره های وانادیوم دار در مقیاس آزمایشگاهی با هدف طراحی واحد نیمه صنعتی (بازیافت و بهینه سازی)بخش از پروژه های پژوهشی در دست اجرای ایمیدرو است.

کرباسیان افزود: طرح های بازیافت و بهینه سازی مصرف آب در واحدهای فولادسازی و مدیریت جامع آب در برنامه های تحقیقاتی ایمیدرو قرار دارد.

این مقام مسئول، پیاده سازی مدیریت دانش در ستاد سازمان ایمیدرو و شرکت های تابعه، حمایت مالی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای برنامه تهیه ضوابط و معیارهای معدن، طرح مطالعات شیمی سطح با روش نانو میکروفلوتاسیون بر روی نرمه های فسفات اسفوردی و چند طرح پژوهشی و همایش علمی را از دیگر برنامه های امسال ذکر کرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: حمایت مالی از انجام ۶ پروژه پژوهشی و تحقیقاتی و برگزاری ۹ همایش، سه کتاب و انتشار یک مجله تخصصی مرتبط با بخش معدن و صنایع معدنی از جمله فعالیت های سال گذشته بود.

وی تصریح کرد: ایمیدرو اجازه دارد ۲۵ درصد از سود خالص خود را در حوزه پژوهش و همکاری با نهادهای علمی هزینه کند و برای این منظور به دانشگاه ها اعلام شده که در جهت همکاری مشترک در قالب طرحهای پژوهشی و تحقیقاتی آمادگی وجود دارد.

منبع:ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: