۱۰ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۵۹

موجودی بنزین ۴۰۰ توماتی در کارتهای سوخت به ۶۰۰ میلیون لیتر رسید

مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با بیان اینکه موجودی بنزین یارانه ای ۴۰۰ توماتی در کارتهای هوشمند سوخت به کمتر از ۶۰۰ میلیون لیتر رسید گفت: بنزین ۴۰۰ تومانی، همچنان معتبر است و تاکنون زمانی برای پایان اعتبار آن اعلام نشده است.

به گزارش عیارآنلاین، سید ناصر سجادی با بیان اینکه موجودی بنزین یارانه ای ۴۰۰ توماتی در کارتهای هوشمند سوخت به کمتر از ۶۰۰ میلیون لیتر رسید افزود: موجودی بنزین یارانه ای با نرخ ۴۰۰ تومان به ازای هر لیتر، نزدیک به ۶۰۰ میلیون لیتر است که ۵۰۰ میلیون لیتر آن به خودروهای سواری مربوط می شود.

سید ناصر سجادی

وی با بیان این که بنزین باقیمانده در کارتهای سوخت مربوط به موتورسیکلتها نیز صد میلیون لیتر است، تاکید کرد: موجودی بنزین با نرخ ۴۰۰ تومان در کارتهای سوخت، همچنان معتبر است و تاکنون نیز زمانی برای پایان اعتبار آن اعلام نشده و همچنان پا برجاست.

موجودی بنزین با نرخ ۴۰۰ تومان (یارانه ای) با پایان یافتن تعطیلات نوروز به دو میلیارد و ۷۱۴ میلیون لیتر رسید که دو میلیارد و ۱۵۳ میلیون لیتر آن به خودروهای سواری و ۵۶۱ میلیون لیتر باقیمانده نیز به موتورسیکلتها اختصاص داشت.

آمارها نشان می دهد موجودی بنزین ۴۰۰ تومانی در هفته سوم تیر امسال ۱,۳ میلیارد لیتر بود که ۱٫۱ میلیارد لیتر آن به خودروهای سواری و ۲۰۰ میلیون لیتر بقیه نیز به موتورسیکلتها مربوط می شد.

این آمار (موجودی بنزین ۴۰۰ تومانی) در پایان مرداد به ۸۷۰ میلیون لیتر کاهش یافت که ۷۳۰ میلیون لیتر آن به خودروهای سواری اختصاص داشت.

همین آمارها نشان می دهد با گذشت ۲۱۰ روز از پایان تعطیلات نوروز که موجودی بنزین ۴۰۰ تومانی دو میلیارد و ۷۱۴میلیون لیتر بود، تا کنون بیش از یک میلیارد و ۱۱۴ میلیون لیتر آن مصرف شده است.

منبع:تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: