۱۰ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۳۱

افتتاح دو تقاطع غیرهمسطح خط‌آهن گرگان-اینچه‌برون‌‌

معاون اجرایی ر‌ئیس‌جمهور در بازدید از خط‌آهن گرگان-اینچه‌برون، دو تقاطع غیرهمسطح بندترکمن و گمیشان هر کدام به طول ۷۵۰ متر که برای احداث آنها ۱۷ میلیارد ریال هزینه شده است را افتتاح کرد.

به گزارش عیارآنلاین، معاون اجرایی ر‌ئیس‌جمهور از راه‌آهن گرگان به اینچه‌برون بازدید کرد.

دو دستگاه تقاطع غیرهمسطح بندر ترکمن و گمیشان در بازدید معاون اجرایی ر‌ئیس جمهور‌ از پروژه ‌راه‌آهن گرگان به اینچه‌برون افتتاح شد و به بهره‌برداری رسید.

راه آهن

در بازدید از این پروژه که در ۸۵ کیلومتری شمال مرکز شهرستان گنبدکاووس قرار دارد، از نزدیک در جریان آخرین وضعیت آن و مراحل ساخت پل مشترک بین ایران و ترکمنستان قرار گرفت.

در حاشیه این بازدید دو تقاطع غیرهمسطح بند ترکمن و گمیشان هر کدام به طول ۷۵۰ متر افتتاح و به بهره‌برداری رسید که برای احداث آنها ۱۷ میلیارد ریال هزینه شده است.

بنابراین گزارش در فاز اول این پروژه ۶ دستگاه تقاطع غیرهمسطح وجود دارد که ۳ دستگاه آن به بهره‌برداری رسیده است و ۳ دستگاه دیگر،شامل آق‌قبر با پیشرفت فیزیکی ۹۸ درصد‌ و دو دستگاه گامیشی و یامپی با پیشرفت فیزیکی ۸۶ درصد به زودی به بهره‌برداری خواهد رسید که برای اتمام این ۳ دستگاه تقاطع غیرهمسطح حدود ۳۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.

‌خط‌آهن گرگان – اینچه‌برون سه کشور ایران، ترکمنستان و قزاقستان را به یکدیگر متصل می‌کند.

طول راه آهن گرگان – اینچه برون – اترک – برکت در ۳ کشور قزاقستان، ترکمنستان و ایران حدود ۹۰۸ کیلومتر است و در شرق دریای خزر ساخته شده که ۱۲۰ کیلومتر آن در قزاقستان، ۷۰۰ کیلومتر در ترکمنستان و ۸۸ کیلومتر در ایران قرار دارد و این خط ریلی کشورهای ‌(CIS) را به خلیج فارس و کشورهای جنوب شرق آسیا متصل می‌کند.

راه‌آهن گرگان – اینچه‌برون بخشی از پروژه ریلی بزرگ سه کشور ایران، قزاقستان و ترکمنستان است که از ناحیه اوزن قزاقستان آغاز و پس از عبور از شرق دریای خزر به کشور ترکمنستان رسیده و پس از عبور از محدوده اترک در خاک ایران از اینچه برون به ایستگاه گرگان متصل خواهد شد.

منبع:فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: