۱۰ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۲۶

واگذاری مدارس به بخش خصوصی مبنای قانونی ندارد

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: واگذاری مدارس و امکانات دولتی آموزشی به بخش خصوصی مبنای قانونی ندارد و وزارت آموزش و پرورش باید در این باره تجدید نظر کند.

به گزارش عیارآنلاین، قاسم جعفری با اشاره به ایجاد برخی مشکلات با اجرای طرح واگذاری مدارس به بخش خصوصی از جمله در یکی از شهرستان‌های خراسان شمالی اظهار کرد: اگر چه ما نمایندگان این کار را به واسطه ایجاد دغدغه‌های مردم نمی‌پسندیم و از وزیر آموزش و پرورش هم انتظار داریم تا اجازه ندهد با اجرای طرح واگذاری مدارس دولتی به بخش خصوصی چنین مشکلاتی بروز کند.

قاسم جعفری

وی ادامه داد: در این باره باید گزارش‌های میدانی از منابع موثق ملاک عمل و تصمیم‌گیری وزیر آموزش و پرورش قرار بگیرد نه اینکه در این زمینه صرفاً به گزارش‌های جانبدارانه و یک طرفه در این زمینه توجه و اکتفا کند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه با اجرای این طرح احتمال ایجاد نارضایتی‌های بیشتری وجود دارد، تصریح کرد: وزارت آموزش و پرورش اجازه ندهد تا با واگذاری  مدارس دولتی به بخش خصوصی مشکلات بیشتری در این باره به وجود آید.

نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، جاجرم، گرمه و راز و جرگلان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و وزیر آموزش و پرورش به استان در این ماه عنوان کرد: مسائل و مشکلات بخش آموزشی این استان احصا که در این نشست ارائه خواهد شد.

وی مشکل واحدهای تخریب آموزشی به ویژه مناطق محروم و مرزی از مشکلات آموزش و پرورش استان بوده که باید نگاه ویژه‌ای شود.

منبع:فارس

چهره‌ها:

۱ دیدگاه

  1. نگران :

    اگر هر چه زودتر جلوی این کار گرفته نشود به بنیه ی علمی کشور لطمه میخورد.
    لطفا نمایندگان محترم مجلس قدام جدی و عملی انجام دهند.
    از سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری این است که آموزش و پرورش یک امر حاکمیتی بوده و مثل اقتصاد که می‌توان آن را به مردم واگذار کرد و دولت مسئولیتی نداشته باشد، نیست.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: