۱۰ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۴۲

امسال فقط ۱۳۰ خودروی بالای ۲۵۰۰ سی‌سی وارد کشور شد/گمرک مصوبه دولت را اجرا می‌کند

معاون دفتر واردات گمرک ایران از اجرای مصوبه دولت در منع واردات خودورهای بالای ۲۵۰۰ سی سی خبر داد و گفت:‌ امسال فقط ۱۳۰ دستگاه خودروی بالای ۲۵۰۰ سی سی به کشور وارد شد.

به گزارش عیارآنلاین، علی معقولی افزود:‌ این در حالیست که سال قبل ۷۸ هزار و ۶۷۳ دستگاه خودروی خارجی به کشور وارد شد که ۵ درصد آنها یعنی ۴ هزار و ۱۶ دستگاه خودروی بالای ۲۵۰۰ سی سی است.

خودرو- صادرات خودرو

این مقام مسئول با بیان اینکه اجرای این مصوبه مشمول خودروهایی که تشریفات گمرکی را طی کرده اند نمی شود، گفت:‌ طبق مصوبه هیئت وزیران تکلیف خودروهای وارداتی در سه بند روشن شده است که در بند اول خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی سی که باید متروکه می شد، با این مصوبه امکان فروش در داخل کشور ندارد و باید مرجوع شود.

معقولی افزود: دولت از قبل مصوباتی برای واردات خودرو داشت که بر اساس بند دوم مصوب هیئت وزیران با این مصوبات، واردات خودرو فقط برای خودروهای ۲۵۰۰ سی سی به پایین امکان خواهد داشت.

معاون دفتر واردات گمرک ایران درباره مناطق آزاد نیز گفت: در بند سوم مصوبه دولت آمده است که خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی سی صرفا در مناطق آزاد اجازه تردد دارد و اگر وارد گمرک شود پس از طی مراحل متروکه که سه ماه طول می کشد این خودروها باید مرجوع شود.

معقولی درباره تسهیلات واردات خودرو برای برخی قشرها مانند قهرمانان ورزشی نیز افزود:‌ این افراد طبق قانون می توانند خودروی تا ۲۵۰۰ سی سی به کشور وارد کنند و بالای ۲۵۰۰ سی سی ممنوع است.

معاون دفتر واردات گمرک ایران درباره اقدام برخی شرکت ها در خرید مجوز واردات خودروی ورزشکاران گفت:‌ از این موارد وجود دارد اما مراحل آن مربوط به بعد از ترخیص از گمرک است.

معقولی افزود: هدف دولت تامین خودروی مورد نیاز کشور با اولویت خودروهای داخلی و سپس واردات است تا در این زمینه مشکلی وجود نداشته باشد.

هیئت وزیران در پی طرح برخی مباحث درباره واردات خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی سی در تاریخ ۲۳ شهریور امسال واردات این خودروها را به کشور ممنوع کرد.

منبع:تسنیم

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: