۱۰ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۰۴

ثبت مصرف ٣٠ میلیارد لیتر سوخت مایع در کشور

مصرف سوخت مایع بخشهای نیروگاهی و غیرنیروگاهی کشور در ٧ ماه امسال به مرز ٣٠ میلیارد لیتر رسید.

به گزارش عیارآنلاین، در ٧ ماه امسال ٢٩ میلیارد و ٦٥٦ میلیون و ٨٠٠ هزار لیتر سوخت مایع ( نفت گاز و نفت کوره) در بخشهای یاد شده مصرف شد که ٢٢ میلیارد و ٥٣ میلیون و ٦٠٠ هزار لیتر آن نفت گاز است.

صادرات-گازوییل-ایران-به-افغانستان-نهایی-شد

مصرف نفت کوره نیروگاهی و غیر نیروگاهی ثبت شده در ٢١٦ روز نخست امسال نیز هفت میلیارد و ٦٠٣ میلیون و ٢٠٠ هزار لیتر بوده است.

مصرف میانگین روزانه نفت گاز در هفت ماه نخست امسال ١٠٢ میلیون و یکصد هزار لیتر و میانگین مصرف نفت کوره نیز ٣٥,٢ میلیون لیتر بوده است.

برپایه این گزارش، مصرف سوخت مایع مصرفی کشور (نیروگاهی و  غیر نیروگاهی) نیز در ٢١٦ روز نخست پارسال، ٣٢ میلیارد و ٧٨٨ میلیون و ٨٠٠ هزار لیتر بود که ٢١ میلیارد و ٥٧٨ میلیون و ٤٠٠ هزار لیتر آن به نفت گاز مربوط می شود.

آمارهای مقایسه ای نشان می دهد، مصرف سوخت مایع اعم از نیروگاهی و غیر نیروگاهی هفت ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال پیش، سه میلیارد و ١٣٢ میلیون لیتر کاهش داشته است.

براساس این آمارها، میانگین مصرف روزانه نفت گاز از ٩٩,٩ میلیون لیتر در هفت ماه نخست پارسال به ١٠٢ میلیون و یکصد هزار لیتر افزایش و میانگین مصرف نفت کوره نیز از ٥١.٩ میلیون لیتر در سال گذشته به ٣٥.٢ میلیون لیتر در سال جاری کاهش یافته است.

منبع:شانا

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: