۱۰ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۴۰

یش از ۱۰ هزار قطعه در فولاد مبارکه اصفهان بومی سازی شد

مدیر عامل فولاد مبارکه اصفهان گفت: از جمع ۱۳ هزار و ۷۰۲ قطعه که در قالب ماشین آلات و تجهیزات در این کارخانه مصرف دارد، بیش از ۱۰ هزار قطعه بومی سازی شده است.

به گزارش عیارآنلاین، بهرام سبحانی در نخستین همایش تامین کنندگان منتخب این شرکت افزود: از ۱۹ هزار و ۸۸۴ مورد مواد مصرفی خطوط تولید (انواع روغن و گریس، رنگ و قطعات مصرفی) در این شرکت نیز ۹۹ درصد آن در داخل کشور بومی سازی و تولید شده است.

بهرام سبحانی

وی ادامه داد: همچنین در بخش مواد اولیه یا کمک ذوبها از ۹۳۸ مورد، ۸۷ درصد در داخل کشور تامین می شود.

مدیرعامل فولاد مبارکه افزود: درصدهای باقی مانده به علت به صرفه نبودن تولید آنها و یا همان ریسک پذیری بالا از خارج تامین می شود.

وی تصریح کرد که بومی سازی از سیاست های فولاد مبارکه اصفهان است و با مهندسی معکوس توسط مهندسان ایرانی و تهیه دستور العملها و نقشه های ساخت فنی و همچنین سفارش ساخت و پذیرش ریسک در استفاده از قطعات ساخت داخل، انجام می شود.

وی با بیان اینکه استفاده از قطعه ای که اولین بار در کشور بومی سازی می شود ریسک بالایی دارد، افزود: بر این باوریم که در فضای تحریم ها ناگزیر به پیمودن چنین مسیرهایی هستیم.

سبحانی با قدردانی از تامین کنندگان، سازندگان و کسانی که فولاد مبارکه را برای تولید ۵۰ درصد فولاد کشور یاری می کنند، افزود: همه این پیمانکاران و شرکای تجاری در این افتخار سهیم هستند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر بالغ بر دو هزار و ۸۷۶ شرکت تامین کننده با فولاد مبارکه همکاری خوب و فعال دارند.

فولاد مبارکه اصفهان در زمینه تولید ورق های فولادی فعالیت می کند.

بیش از ۵۰ درصد از ورق فولادی مورد نیاز کشور برای استفاده در صنایع خودروسازی و قطعه سازی، فلزی سبک، فلزی سنگین و لوله های انتقال سیالات، صنایع بسته بندی و لوازم خانگی و الکتریکی و لوله و پروفایل در شرکت فولاد مبارکه تامین می شود.

منبع:ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: