۱۰ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۱۲

افزایش مصرف گازوئیل نیروگاه‌ها/منتظر اجرای قول وزارت نفت هستیم

نیروگاه‌های نکا، اصفهان، شهید منتظری، شازند و چند نیروگاه دیگر با اعمال محدودیت در مصرف مازوت روبه رو شده اند که وقتی گاز به اندازه کافی تأمین نشود به ناچار مصرف گازوئیل افزایش می یابد.

به گزارش عیارآنلاین، هوشنگ فلاحتیان در نشستی خبری اظهار داشت: چهاردهمین نمایشگاه بین المللی صنعت برق، هفدهم آبان ماه به مدت ۴ روز در تهران برگزار می شود.

وی افزود: امسال استقبال کم نظیری را برای حضور در نمایشگاه برق ایران از سوی شرکت های خارجی و داخلی شاهد هستیم به طوری که ۹۸ شرکت خارجی و ۳۴۳ شرکت داخلی در کنفرانس امسال حضور دارند.

هوشنگ فلاحتیان

معاون وزیر نیرو تصریح کرد: در نمایشگاه امسال چهار نشست تخصصی با موضوعات حمایت از ساخت داخل، چالش ها و راهکارهای توسعه صادرات صنعت برق، کاهش تلفات برق و فرصت های کسب و کار برای بخش خصوصی و نشست تخصصی بازار عراق؛ فرصت ها و چالش ها برگزار می شود.

فلاحتیان با بیان اینکه در حال حاضر ۲٫۵ میلیارد دلار قرارداد صادرات خدمات فنی و مهندسی صنعت برق با بیش از ۲۰ کشور جهان داریم، اذعان داشت:

این مقام مسئول در خصوص چالش تأمین سوخت نیروگاههای کشور در زمستان هر سال گفت: در نیمه نخست امسال گازرسانی به نیروگاهها نسبت به مدت مشابه سالهای قبل افزایش داشت و مسئولان وزارت نفت قول دادند تا زمستان نیز نسبت به زمستان سال گذشته گاز بیشتری به نیروگاهها عرضه شود که منتظر اجرای قول وزارت نفت هستیم.

وی افزود: نیروگاههای نکا، اصفهان، شهید منتظری، شازند و چند نیروگاه دیگر با اعمال محدودیت در مصرف مازوت روبه رو شده اند که این محدودیت ها از سوی مراجع قضایی یا ادارات کل محیط زیست اعمال شده و طبیعتا در نبود امکان مصرف مازوت، باید یا گازوئیل مصرف شود یا گاز، که وقتی گاز به اندازه کافی تأمین نشود مصرف گازوئیل افزایش می یابد که این مسئله موجب شده مصرف گازوئیل نیروگاهها افزایش یابد که این مسأله هزینه های زیاد ملی به دنبال دارد.

فلاحتیان با اشاره به لزوم افزایش ۵ هزار مگاواتی ظرفیت تولید برق در هر سال گفت: در سال گذشته موفق شدیم ۳۸۰۰ مگاوات ظرفیت تولید نیروگاهی کشور را افزایش دهیم و تا شروع تابستان سال ۹۴ ، ۱۲۰۰ مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی به بهره برداری می رسد.

وی افزود: تابستان سال ۹۳ شرایط سخت تری در تأمین برق خواهیم داشت که باید با کمک مردم در بخش های مختلف به ویژه کشاورزی و صنعتی، تابستان را بگذرانیم.

منبع:تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: