۹ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۱۱
اداره اطلاعات انرژی آمریکا خبر داد

افزایش ۱۰۰ هزار بشکه‌ای تولید روزانه نفت ایران/ ایران سومی اوپک شد

اداره اطلاعات انرژی آمریکا از افزایش ۱۰۰ هزار بشکه ای تولید روزانه نفت ایران در دو ماهه سپتامبر و اکتبر ۲۰۱۴ خبر داد و ایران را سومین تولید کننده اوپک در این دوره معرفی کرد.

به گزارش عیارآنلاین، اداره اطلاعات انرژی آمریکا وابسته به وزارت انرژی این کشور در جدیدترین گزارش خود موسوم به «دسترسی پذیری و قیمت نفت و فرآورده های نفتی تولید شده در کشورها بجز ایران» از افزایش ۱۰۰ هزار بشکه ای تولید روزانه نفت ایران در دو ماهه سپتامبر و اکتبر ۲۰۱۴ خبر داد.

صادرات نفت خام

بر اساس این گزارش تولید نفت ایران که در دو ماهه سپتامبر و اکتبر ۲۰۱۳ بالغ بر ۲٫۷ میلیون بشکه در روز بوده است در مدت مشابه سال جاری به ۲٫۸ میلیون بشکه در روز افزایش یافته است.

بر این اساس در ماه های سپتامبر و اکتبر ۲۰۱۴ ایران سومین تولید کننده اوپک شناخته شده است. عربستان با تولید روزانه ۹٫۶ میلیون بشکه نفت خام در رتبه نخست و عراق با تولید ۳٫۵ میلیون بشکه در روز در رتبه دوم از این نظر قرار گرفته اند.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا، کل تولید سوخت مایع ایران شامل نفت خام و میعانات گازی را در دو ماهه سپتامبر و اکتبر ۲۰۱۴ بالغ بر ۳٫۴ میلیون بشکه در روز اعلام کرده و از افزایش ۲۰۰ هزار بشکه ای این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داده است. تولید سوخت مایع ایران در ماه های سپتامبر و اکتبر ۲۰۱۳ بالغ بر ۳٫۲ میلیون بشکه در روز اعلام شده بود.

بر اساس قانون تحریم نفت ایران که در کنگره آمریکا به تصویب رسیده است اداره اطلاعات انرژی آمریکا موظف است هر دو ماه یک بار گزارشی در مورد وضعیت بازار جهانی نفت و تأثیر تحریم ایران بر این بازار منتشر کند. این گزارش با عنوان «دسترسی پذیری و قیمت نفت و فرآورده‌های نفتی تولیدشده در کشورها به‌جز ایران» منتشر می‌شود.

منبع : تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: