۷ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۴۳
دیپلماسی علم و فناوری

معاون وزیر نیرو: نیروگاه‌های برقآبی تاثیری در افزایش مصرف آب ندارند

در حال حاضر حدود ۱۰ درصد از برق کشور از نیروگاه‌های برق آبی تولید می‌شود و عمده نیروگاه برقآبی بزرگ روی رودخانه کارون بزرگ و دز هستند.

به گزارش عیارآنلاین،  معاون اموراقتصادی و برنامه ریزی وزیر نیرو گفت: وجود نیروگاه‌های برقابی بروی سدها تاثیری در افزایش مصرف آب ندارند.

علی‌رضا دایمی - علیرضا دائمی

علیرضا دائمی معاون اموراقتصادی و برنامه ریزی وزیر نیرو در خصوص اینکه با توجه به معضل کم آبی در کشور وجود نیروگاه‌های برقابی به مصرف آب بیبش‌تر دامن نمی‌زنند، گفت: این نیروگاه‌ها اصلا مصرفی ندارند و آبی که برای مصارف از سد‌ها خارج می‌شوند بازچرخانی شده و از برق آن استفاده می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر حدود ۱۰ درصد از برق کشور از نیروگاه‌های برقآبی تولید می‌شود و عمده نیروگاه برقابی بزرگ روی رودخانه کارون بزرگ و دز هستند.

دائمی یادآور شد: در جاهای دیگر کشور مثل اطراف تهران مثل سدهای کرج و لتیان نیروگاه برقابی داریم یعنی هر جایی که آب مصرف می‌کنیم و ارتفاع داشته باشیم اقدام به احداث نیروگاه برقآبی کرده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: حدود ۳۰ نیروگاه برقآبی در کشور داریم که از این تعداد ۶ نیروگاه بزرگ مثل نیروگاه شهید عباس‌پور و کارون ۳ و ۴ روی رود کارون تاسیس شده‌اند.

منبع : برق نیوز

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: