۵ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۳۴
مدیرعامل بورس انرژی:

تاثیر کاهش قیمت نفت در معاملات بورس انرژی در میان مدت/رایزنی های جدید بورس انرژی برای عرضه نفت خام با وزارت نفت

مدیرعامل بورس انرژی با تاکید بر اینکه کاهش قیمت نفت در میان مدت بر بورس انرژی تاثیرگذار است، گفت: عرضه کنندگان در پایان هر ماه قیمت پایه را براساس نفت خام تغییر می دهند.

به گزارش عیارآنلاین، سید علی حسینی در جمع خبرنگاران و در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا کاهش قیمت نفت تاثیری بر معاملات بورس انرژی داشته است و یا خیر، افزود: این امر هنوز تاثیر خاصی بر معاملات بورس انرژی نداشته زیرا هم اکنون معاملات نفت خام به صورت مستقیم در بورس انرژی انجام نمی شود و تنها معاملات فرآورده های ویژه انجام می شود.

علی حسینی

وی اظهار داشت: قیمت فرآورده های ویژه از ثبات نسبی برخوردار است اما قیمت پایه این فرآورده ها توسط عرضه کنندگان با توجه به کاهش قیمت نفت خام تغییر می کند.

به گفته حسینی، در صورتی که روند کاهش قیمت نفت ادامه یابد به تدریج قیمت پایه محصولات فرآورده های ویژه نفتی که در بورس کالا عرضه می شود به طور قطع کاهش می یابد.

** رایزنی های جدید بورس انرژی برای عرضه نفت خام با وزارت نفت

حسینی در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص عرضه نفت خام در بورس انرژی، گفت: بورس انرژی همکاری هایی را در این زمینه با وزارت نفت انجام داده و براساس دستور کاری که بیژن زنگنه وزیر نفت تعریف کرده هماهنگی هایی در حال انجام است اما این امر بلندمدت خواهد بود.

** انتشار اوراق گواهی ظرفیت با هماهنگی وزارت نیرو

وی درباره عرضه های برقی در بورس انرژی گفت: قرار است اوراق گواهی ظرفیت با هماهنگی های وزارت نیرو و سازمان بورس و اوراق بهادار انتشار یابد و امیدواریم تا پایان آبان ماه بتوانیم این اوراق را منتشر کنیم.

حسینی در خصوص عرضه های جدید در بورس انرژی نیز اظهار داشت: نفتای سبک پالایشگاه لاوان هفته گذشته در بورس انرژی درج شده و بزودی عرضه آن انجام می شود.

منبع : ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: