۴ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۰۳
محسن صرامی فروشان خبر داد:

طرح بیمه کارگران ساختمانی بزودی اجرا می شود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: سال جاری طبق وعده رئیس جمهور در خصوص طرح بیمه جامع سلامت، تمامی مردم تحت پوشش بیمه قرار می گیرند و تمامی بیمه هایی که تاکنون بصورت پراکنده فعالیت می کردند تجمیع خواهند شد.

به گزارش عیارآنلاین، محسن صرامی فروشان در گفت و گویی گفت: بیمه کارگران ساختمانی به پروانه ساخت پروژه های ساختمانی گره خورده و کارفرما یا گیرنده پروانه، هزینه زیادی را بابت آن پرداخت می کند.

صرامی نماینده مجلس

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این مبلغ پس از اجرای طرح بیمه کارگران تبدیل به یک دوازدهم مبلغ کنونی خواهد شد که نفع زیادی برای کارگران ساختمانی در برخواهد داشت.

وی افزود: با تصویب طرح بیمه کارگران مشکلات ساخت و ساز شامل مشکلات اولیه ورود به ساخت مثل دریافت پروانه کار که هزینه های زیادی را در برمی گرفت در تمامی شهرهای کشور به ویژه مناطق محروم، حل خواهد شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در شهرهای کوچک به علت ارزانی زمین، بیمه ای که کارفرما پرداخت می کند بیش از ارزش زمین است و اینگونه در حق کارفرما ظلم می شود.

صرامی فروشان گفت: برای سایر اقشار جامعه هم می توان گفت اگر طرح بیمه جامع سلامت به خوبی و به طور کامل اجرا شود، طرح بسیار مفید و مثمرثمری خواهد بود و به این صورت است که تمامی مردم ایران با توجه به شرایط ویژه کاریشان تقسیم بندی شده و تحت پوشش بیمه قرار خواهند گرفت.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: هم اکنون در راستای اجرای طرح بیمه جامع سلامت، نیاز به مساعدت و همکاری شرکت های بیمه و اطلاع رسانی به مردم هستیم.

منبع: ایکانا

۱ دیدگاه

  1. داوود :

    بابا کذبه….این طرح هنوز اجرایی نشده من دیروز رفتم تامین اجتماعی اکباتان برای واریز بیمه گفتن طرح جدید ابلاغ نشده حالا از من اصرار از اونا انکار …..فکر کنم یه طرحی تصویب شده که دلشون نمیاد به مرحله اجرا برسه

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: