۱۶ آبا ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۵۷
مدیرعامل شرکت ملی صادرات گاز ایران:

تعیین قیمت خوراک گاز با هدف صادرات برق در مراحل نهایی است

مدیرعامل شرکت ملی صادرات گاز ایران از نهایی شدن قیمت گاز تخصیصی برای برق صادراتی در آینده نزدیک خبر داد و گفت: قیمت گاز ارسالی به نیروگاههای بخش خصوصی بر اساس قیمت گاز صادراتی در مرزهای مختلف، متفاوت خواهد بود.

به گزارش عیارآنلاین، علیرضا کاملی در گفتگو با خبرنگار شانا با اشاره به استقبال بخش خصوصی برای صادرات برق اظهار کرد: در حال حاضر با تعداد زیادی از شرکتهای بخش خصوصی برای صادرات برق توافقنامه (اولیه) امضا شده است و این شرکتها برای ساخت نیروگاه در مرزهای ایران اظهار تمایل کرده اند.

کاملی

وی با بیان این که قیمت گاز در مرزهای مختلف بر اساس فرمول قیمت با همان مرز محاسبه می شود، اظهار کرد: بعنون نمونه برای صادرات برق به عراق از فرمول فروش گاز به کشور عراق استفاده می شود و برای ترکیه از فرمول فروش گاز به ترکیه استفاده می شود، در واقع همانطور که گفته شده است قیمت گاز برای نیروگاههای بخش خصوصی به منظور صادرات برق، به صورت صادراتی محاسبه می شود.

مدیرعامل شرکت ملی صادرات گاز ایران درباره حضور شرکتهای خارجی برای صادرات برق هم گفت: در صورت هماهنگی با قوانین موجود، مشارکت شرکتهای خارجی در ساخت نیروگاه برای صادرات برق، منعی ندارد.

به گزارش شانا، مدیر عامل شرکت ملی صادرات گاز ایران پیش از این در گفتگو با شانا دلایل اصلی انجام صادرات برق توسط وزارت نفت را تنوع سازی در صادرات گاز عنوان و تصریح کرده بود: یکی از راههای تنوع بخشی به صادرات گاز، تبدیل آن به برق است که وزارت نفت در این زمینه وارد شده است.

منبع: شانا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: