۳۰ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۱۱
علیلو:

بررسی لایحه خروج از رکود در کمیسیون‌های تخصصی تمام نشده/ لایحه چکش‌کاری نیاز دارد

یک عضو کمیسیون صنایع مجلس با اشاره به اینکه هنوز بررسی لایحه خروج از رکود در کمیسیون های تخصصی مجلس ادامه دارد، گفت: این لایحه اشکالات بسیاری دارد و نیازمند کار کارشناسی زیادی است.

به گزارش عیارآنلاین، علی علیلو در گفت‌وگویی با اشاره به اینکه برخلاف اظهارات برخی نمایندگان مبنی بر اتمام بررسی لایحه خروج از رکود دولت در کمیسیون های تخصصی مجلس، هنوز این بررسی‌ها تمام نشده است، اظهار داشت: این لایحه اشکالات بسیاری دارد و نیازمند کار کارشناسی بیشتری است.

علی علیلو

وی با بیان اینکه در لایحه مذکور بخش معدن به عنوان یک حوزه حائز اهمیت در اقتصاد کشور نادیده گرفته شده است، افزود: با تقویت فرآوری مواد در معادن می‌توان میزان وابستگی اقتصاد کشور را به درآمدهای نفتی کاهش داد و ارز آوری مناسبی را برای کشور داشت.

این عضو کمیسیون صنایع مجلس اضافه کرد: علاوه بر این موضوع با توجه به تأکیدات رهبری بر پیاده سازی اقتصاد مقاومتی در کشور و تکیه بر منابع داخلی کشور؛ به نظر می‌رسد لایحه خروج از رکود دولت بسیار خوش بینانه در رفع تحریم‌ها تنظیم شده است در حالی که باید واقع گرایانه تنظیم می‌شد.

علیلو تصریح کرد: در مجموع هنوز روند بررسی لایحه خروج از رکود در کمیسیون های تخصصی مجلس ادامه داشته و طی روزهای آتی در دستور کار هیأت رئیسه مجلس قرار نمی‌گیرد.

منبع: تسنیم

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: