۲۵ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۳۱
صرامی فروشانی مطرح کرد:

قیمت اوراق وام مسکن معادل حقوق یکسال برخی خانوارها/بی توجهی مسئولان به خانه دار شدن مردم

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با انتقاد از ادامه گرانی اوراق حق تقدم مسکن و مکانیزم معاملات وام گفت: هزینه حدود هشت میلیون تومانی خرید اوراق تسهیلات ۴۵ میلیون تومانی مسکن معادل حقوق یکسال برخی خانواده ها بوده بنابراین بانک مسکن به عنوان یک بانک تخصصی باید این مشکل را حل کند.

به گزارش عیارآنلاین، محسن صرامی فروشانی در گفت و گویی درباره قیمت اوراق و همچنین سود بالای تسهیلات مسکن، گفت: باید توجه داشت هزینه های بالای تامین مسکن فشار زیادی را به خانوارها تحمیل می کند بنابراین تمامی دستگاه های مرتبط با بخش مسکن باید مکانیزمی را طراحی کنند تا دست دلالان از بازار خرید و فروش خانه و اجاره بها کوتاه و همچنین نرخ اوراق وام مسکن کاهش یابد.

نماینصرامی نماینده مجلسده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در حال حاضر خانوارها مجبورند برای خرید خانه اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن را با قیمت بالایی در بازار معاملات وام تهیه کنند این در حالی است که این موضوع با هدف خانه دار شدن مردم کم درآمد مغایر است.

این نماینده مردم در مجلس نهم با انتقاد از عملکرد بانک مسکن گفت: در صورتی می توان به خانه دارشدن بخشی از خانوارها در عمل کمک کرد که تسهیلات بانکی ۴۵ میلیون تومانی بطور کامل و بدون هزینه به دست متقاضیان خرید خانه برسد.

صرانی فروشانی افزود: هزینه حدود هشت میلیون تومانی خرید اوراق تسهیلات ۴۵ میلیون تومانی مسکن معادل حقوق یکسال برخی خانواده ها بوده بنابراین بانک مسکن به عنوان یک بانک تخصصی باید این مشکل را حل کند.

وی با بیان اینکه بنگاه داری و واسطه گری مخصوصا در بانک های دولتی اشتباه است، گفت: معاملات اوراق وام مسکن در فرا بورس نیز راهکار قابل قبولی برای تامین وام خانوارها نیست به دلیل اینکه این موضوع باعث بالا رفتن هزینه تامین وام برای متقاضیان خرید خانه می شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد: در هر صورت بانک مسکن و مسئولان ذی ربط باید شرایطی را فراهم کنند که بازار وام مسکن ساماندهی شود.

منبع : خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: