مشاور وزیر صنعت و معدن مطرح کرد

۱۲ هزار میلیارد اعتبار برای حل مشکلات بخش صنعت

مشاور وزیر صنعت و معدن گفت: کاهش تورم الزاما به معنی کاهش قیمت نیست بلکه قیمت‌ها تثبیت شده و ثابت نگه داشته شده است.

به گزارش عیارآنلاین، بهروز ریاحی در سفر به استان زاهدان و بازدید از شهرک صنعتی زاهدان اظهار کرد: بسیاری از مشکلات صنایع استان در رابطه با تامین سوخت واحدهای تولیدی است که این موضوع هرچه سریعتر باید برطرف شود.

صنعت

مشاور وزیر صنعت در ادامه گفت: جهت حمایت و رفع مشکلات بخش صنعت کشور ۱۲ هزار میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده که سیستان و بلوچستان نیز در این رابطه سهم بسزایی دارد.

ریاحی بیان کرد: یک مسئله مهم که در دستور کار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار گرفته، خروج از رکود است که تاثیرات آن در جامعه مشهود است.

وی خاطرنشان کرد: در بحث خروج از رکود، مجلس شورای اسلامی مصوبه ۱۷۷ بندی دارد و با تلاشی که در وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام شده و با تصویب این لایحه اتفاق مهمی خواهد افتاد که آثار خود را نشان خواهد داد.

وی افزود: در بخش تورم، در ماه منتهی به مرداد تورم چیزی حدود ۲۱ درصد بود و کاهش چشمگیری داشته و کاهش تورم الزاما به معنی کاهش قیمت نیست و قیمت‌ها تثبیت شده و ثابت نگه داشته شده است.

ریاحی گفت: در قیمت گذاری نباید دخالت کنیم به جز ۱۱ قلم کالای اساسی و بازار باید قیمت را تعیین کند و وظیفه اصلی دولت فقط نظارت است.

مشاور وزیر صنعت در ارتباط با خروج از رکود، تصریح کرد: گزارش‌ها و آماری داریم که برخی واحدهای مهم صنعتی در حال رونق گرفتن هستند و برای رونق واحدهای صنعتی و افزایش تولید از اعتبارات صندوق توسعه ملی استفاده شده و چیزی حدود ۲۸۵ طرح مهم در کشور در حال برنامه‌ریزی است و با برخورداری از منابع ارزی و ریالی باید از آنها استفاده بهینه شود.

ریاحی با اشاره به مصوبه هیئت دولت در خصوص واردات گندم از منطقه آزاد چابهار، عنوان کرد: تاکنون سه کشتی از ابتدای امسال در بندر چابهار تخلیه شده است و براساس مصوبه هیئت دولت در سال باید ۱۰ کشتی در بندر چابهار تخلیه شود تا بر این اساس، ظرفیت تولید کارخانه‌ها افزایش و پس از فرآوری نیز نگاه به صادرات آرد معطوف شود.

وی بیان کرد: با توجه به صنایع مهم شیلاتی که در استان و در منطقه چابهار شکل گرفته و در طی بازدید وزیر صنعت، معدن و تجارت از استان و بازدید از این صنایع با هدف حمایت از بخش صنایع شیلاتی و ظرفیت‌های بالقوه استان سیستان و بلوچستان، پیشنهاد شد که در سبد کالایی که دولت اعلام می‌کند تن ماهی نیز قرار گیرد و برنامه‌ریزی در این زمینه انجام شده است.

منبع : ایسنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: