ناصری:

دولت نهم تمامی ردیف‌های استخدامی وزارت آموزش و پرورش را بیش از نیاز استفاده کرده است

معاون پارلمانی وزارت آموزش و پرورش٬ با بیان اینکه دولت نهم تمامی ردیف‌های استخدامی وزارت آموزش را بیش از نیاز استفاده کرده است٬ گفت: با توجه به نبود ردیف استخدامی و نداشتن مجوز برای این مهم تعیین تکلیف مربیان پیش دبستانی منوط به نظر دولت است

به گزارش عیارآنلاین، مصطفی ناصری زنجانی در گفت وگویی با یادآوری قانون اصلاح ماده (۱۷) تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی و نزدیک شدن به پایان مهلت قانونی اجرای آن٬ گفت: وزارت آموزش وپرورش ردیف استخدامی برای تعیین تکلیف مربیان پیش‌دبستانی ندارد.

مصطفی ناصری زنجانی

وی افزود: معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور مجوز استخدام به وزارت آموزش نداده و تا زمانی که ردیف استخدامی به این وزارت‌خانه اختصاص نیابد تعیین تکلیف وضعیت این افراد ممکن نیست.

ناصری در پاسخ به این سوال که چرا وزارت آموزش و پرورش از ظرفیت جایگزینی نیروهای بازنشسته با این مربیان استفاده نمی‌کند٬ گفت:‌ تمام ردیف‌های استخدامی از سوی دولت نهم حتی بیش از نیاز استفاده شده و اکنون ردیفی برای استخدام این نیروها وجود ندارد.

وی با بیان اینکه خواسته ما نیز تعیین تکلیف هر چه سریع‌تر مربیان پیش دبستانی است٬ افزود: تا زمانی که دولت مجوز استخدام این افراد را ندهد ما نیز مجاز به برگزاری آزمون نیستیم.

اجرای قانون مصوب مجلس برای تعیین تکلیف مربیان حق‌التدریس وظیفه دولت است

حسین سبحانی‌نیا نماینده مردم فیروزه و نیشابور در مجلس شورای اسلامی٬ با بیان اینکه دولت مکلف به اجرای قانون الحاق دو تبصره به ماده ۱۷در خصوص تعیین تکلیف مربیان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سواد‌آموزی تا پیش از موعد مندرج در قانون است٬ افزود: نمایندگان مجلس پیگیر اجرای قانون بوده و تاکنون نیز در تذکرهای شفاهی٬ کتبی و نطق‌های خود خواهان این مهم شده‌اند.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی٬ یادآور شد: اجرای قانون مصوب مجلس وظیفه دولت بوده و نمایندگان مجلس پیگیر تعیین تکلیف مربیان پیش دبستانی طبق قانون هستند.

منبع : خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: