نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگویی اعلام کرد

واگذاری مدارس دولتی با دانش‌آموز به بخش خصوصی در قانون وجود ندارد

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: قانون بودجه به آموزش و پرورش اجازه داده است تا مدارسی را که مورد نیاز نبوده به فروش برساند اما اینکه مدارس را با دانش‌آموزان به موسسان بخش خصوصی واگذار کنیم خلاف قانون بودجه است.

به گزارش عیارآنلاین، جبار کوچکی نژاد در گفت‌وگویی درخصوص واگذاری مدارس دولتی به موسسان بخش خصوصی اظهار داشت:‌ کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس موضوع واگذاری مدارس دولتی به موسسان خصوصی را بررسی می‌کند.

جبار کوچکی نژاد

وی افزود:  امسال به آموزش و پرورش اجازه داده است تا مدارسی که مورد نیاز آموزش و پرورش نبوده و فعالیت آموزشی ندارند را به فروش برساند اما اینکه مدارس را با دانش‌آموزان به موسسان بخش خصوصی واگذار کنیم در قانون بودجه وجود ندارد.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: درخصوص واگذاری مدارس دولتی به همراه دانش‌آموزان به موسسان بخش خصوصی گزارشاتی به مجلس ارائه شده است همچنین نگرانی‌هایی درخصوص فعال شدن بخش خصوصی در آموزش و پرورش مطرح شد بنابراین مقرر شد تا کمیته آموزش و پرورش مجلس گزارشی را در رابطه با واگذاری مدارس دولتی به موسسان بخش خصوصی تهیه کند. طی دو هفته آینده مسئولان آموزش و پرورش به کمیسیون آموزش و تحقیقات آمده و درخصوص واگذاری مدارس دولتی به بخش خصوصی توضیحاتی را ارائه خواهند کرد.

کوچکی نژاد افزود: آموزش و پرورش مدارس دولتی را به بخش غیردولتی واگذار کرده و معلمان این مدارس را در جاهایی که کمبود دارند به کار می‌گیرند. در قانون به بحث خرید خدمات آموزشی از مدارس غیردولتی اشاره شده است اما این اجازه به آموزش و پرورش داده نشده که مدارس دولتی را با دانش‌آموز به بخش خصوصی واگذار کند. کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس وضعیت واگذاری مدارس دولتی به بخش خصوصی را پیگیری می‌کند که آیا مدارس غیردولتی به همراه دانش‌آموز واگذار می‌شوند یا اینکه آموزش و پرورش خدمات آموزشی را از بخش خصوصی دریافت می‌کند.

وی گفت: دانش‌آموزی که در مدرسه دولتی ثبت نام کرده باید توسط دولت تحت پوشش قرار بگیرد و نمی‌توان آنها را به بخش خصوصی واگذار کرد.

منبع : تسنیم

۱ دیدگاه

  1. اولیا :

    با سلام طرح واگذاری مدارس دولتی با دانش آموز به بخش خصوصی در دو مدرسه ی شهید آتابای و امام رضای بندرترکمن اجرا شد . در این بخش رییس آموزش ابتدایی مدیر یک دبستان و یکی از بازنشستگان مدیر دبستان دیگر تمام کار کنان انجا آشنا های این دو مدیر و بدون سابقه کاری و بدون داشتن مدرک مرتبط با تدریس در دروس آموزش ابتدایی و همچنین همسر – برادر – خواهر – رییس آموزش و پرورش هم به کار گرفته است .

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: