۱۵ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۳۵
در جلسه هیأت دولت به تصویب رسید

افزایش ۲۰ درصدی متوسط قیمت خرید تضمینی محصولات زراعی

براساس تازه ترین مصوبه هیأت دولت در مورد قیمت خرید تضمینی محصولات زراعی برای سال زراعی سال ۹۴-۹۳ متوسط این قیمت ها بالغ بر ۲۰درصد افزایش یافته است

به گزارش عیارآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، براساس تازه‌ترین مصوبه هیات دولت در مورد قیمت خرید تضمینی محصولات زراعی برای سال زراعی سال ۹۴-۹۳ متوسط این قیمت‌ها بالغ بر ۲۰ درصد افزایش یافته است.

گندم

هیات وزیران در جلسه مورخ ۲/۷/۱۳۹۳ قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی (زراعی) را برای سال ۹۴-۹۳ تصویب کرده است که بررسی ارقام مصوب نشان می‌دهد به طور متوسط در مقایسه با قیمت‌های مربوط به سال زراعی گذشته رشدی ۲۰درصدی اتفاق افتاده است، بیشترین افزایش در بین محصولات زراعی مربوط به سیب زمینی طرح استمرار است که با قیمتی معادل ۴۴۰ تومان معادل ۷۶ درصد گران‌تر از کشاورزان خریداری خواهد شد.

کمترین میزان افزایش مربوط به انواع گندم و جو است که در مقایسه با سال زراعی گذشته رقمی معادل ۱۰ درصد افزایش قیمت پیدا کرده‌اند.

نکته قابل تامل آنکه دولت یازدهم طی دو سال زراعی که ۹۲ و ۹۳ که مصادف با اولین سال آغازبه کارش بوده است متوسط قیمت خرید تضمینی محصولات زراعی را بیش از ۱۰۰ درصد افزایش دهد که این اقدام در راستای تشویق بخش کشاورزی انجام شده است.

 منبع : فارس

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: