۷ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۱۴

قیمت تضمینی محصولات زراعی ابلاغ رسمی نشده است

در حالی که سال زراعی جدید آغاز شده و هیات دولت قیمت تضمینی محصولات زراعی را اعلام کرده هنوز مجریان این خرید اظهار بی اطلاعی می کنند.

به گزارش عیارآنلاین، عضو هیئت مدیره سازمان مرکزی تعاون روستاهایی کشور درباره ابلاغ رسمی قیمت تضمینی محصولات زراعی در سال زراعی جاری گفت: در حالی که هیات دولت قیمت تضمینی محصولات زراعی را اعلام کرده اما هنوز به مجریان این خرید ابلاغ رسمی نشده است.

نان گندم

سید مهدی کلاته رحمانی افزود:این سازمان تنها امکانات و تجهیزات خرید را فراهم می آورد و درباره قیمت ها نظر خاصی ندارد.
وی خاطرنشان کرد: وزارت جهاد کشاورزی قیمت ها را به هیات دولت پیشنهاد می دهد اما تصمیم نهایی در دولت انجام می شود.
کلاته رحمانی با اعلام اینکه دو میلیون و ۵۰۰ هزار تن گندم توسط تعاونی های این شبکه خریداری شده است تصریح کرد:امسال با کمترین مشکل در خرید تضمینی گندم مواجه بودیم و برای سال زراعی جدید نیز در حال آماده سازی امکانات هستیم.
وی درباره دیرکرد مطالبات گندم کاران در روزهای پایانی ادامه داد: سیستم پرداخت مطالبات از وزارت جهاد به شرکت بازرگانی دولتی سپرده و سپس به بانک سپه داده می شد که اندکی وقفه در کمبود منابع بانکی است.
وی در پایان یادآور شد: سازمان مرکزی تعاون روستاهایی کشور آمادگی دارد هر مقدار از محصولات زراعی و باغی مشمول خرید تضمینی را خریداری کند تا کشاورزان ضرر نکنند.
گفتنی است قیمت خرید تضمینی محصولات باغی ابلاغ رسمی شد اما با وجود آنکه سال زراعی ۹۴-۱۳۹۳ آغاز شده است و قیمتهای خرید تضمینی محصولات زراعی به تصویب هیات دولت رسیده تنها در برخی رسانه ها قیمت ۱۱۱۵ تومانی گندم به چشم می خورد و از قیمت سایر محصولات خبری نیست و به قول مدیران وزارت جهاد کشاورزی هنوز ابلاغ رسمی نشده است به هر حال کشاورز ان خسته و پر تلاش ، با امید به افزایش معقول قیمتها کشت پاییزه را آغاز کرده اند.

منبع: ایانا

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: