۷ بسته حمایتی برای مدارس غیر دولتی/ آموزش و پرورش خصوصی نمی شود

رئیس سازمان مدارس غیردولتی، توسعه مشارکت مردمی و خانواده گفت: امیدواریم در اجرای بسته ۷ گانه حمایت از مدارس غیردولتی بتوانیم بار سنگین آموزش و پرورش را با کمک مردم کمی سبک کنیم.

به گزارش عیار آنلاین، رئیس سازمان مدارس غیردولتی، توسعه مشارکت مردمی و خانواده گفت: امیدواریم در اجرای بسته ۷ گانه حمایت از مدارس غیردولتی بتوانیم بار سنگین آموزش و پرورش را با کمک مردم کمی سبک کنیم.

مرضیه گرد افزود: مهم ترین اقدامی که در سازمان مدارس غیردولتی در دولت یازدهم صورت گرفت، توجه واقعی و رویکرد جدید حمایتی به مدارس غیردولتی و شوراهای آموزش و پرورش است.

وی بیان کرد: امیدواریم در اجرای بسته ۷ گانه حمایت از مدارس غیردولتی بتوانیم بار سنگین آموزش و پرورش را با کمک مردم کمی سبک کنیم و شاهد این باشیم که سازمان ها و مردمی که علاقمند هستند سرمایه و وقت خود را در امر آموزش قرار دهند، با توجه به راهکارهای ارائه شده مشارکت کنند.

گرد همچنین اظهار کرد: در امر مدرسه سازی و مدرسه داری قول داده ایم از مردم حمایت کنیم.

معاون وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد: بسته حمایتی از مدارس غیردولتی برای تقویت مشارکت مردم در اداره مراکز غیردولتی و با هدف افزایش کیفیت آموزش در مدارس دولتی از طریق کاهش جمعیت دانش‌ آموزی این مدارس طراحی شده است.

*بررسی بسته ۷ گانه حمایت از مدارس غیردولتی

وی در ارتباط با بسته‌ های حمایتی وزارت آموزش و پرورش از مدارس غیردولتی، گفت: برای حمایت از مدارس غیردولتی بسته حمایتی ۷گانه تهیه شده است.

گرد با اشاره به محور نخست این بسته، گفت: محور نخست در این بسته حمایتی، تسهیل فرآیند صدور مجوز تأسیس و راه ‌اندازی مدارس غیردولتی است که بر این اساس متقاضیان با مراجعه به ادارات کل مناطق و تأیید نوسازی و حراست می ‌توانند در مدت ۲۰ روز مجوز راه‌ اندازی مدارس غیرانتفاعی را دریافت کنند.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: خرید خدمات آموزشی و تکمیل ظرفیت مدارس غیردولتی محور دوم بسته حمایتی است، که هم اکنون برخی از مدارس دولتی به‌ دلیل تعداد بالای دانش‌آموزان در ۲ شیفت فعالیت می‌کنند یا از تراکم بالای آموزشی برخوردار هستند.

وی تاکید کرد: مدیران کل آموزش و پرورش استانها می‌توانند پس از بررسی وضعیت مدارس غیردولتی قراردادی را با آن ها منعقد و دانش‌آموزان مدارس دولتی را به‌ سمت مدارس غیردولتی هدایت کنند.

گرد اظهار کرد: واگذاری بخشی از امور مورد تصدی در آموزش و پرورش به بخش غیردولتی محور سوم پیش‌بینی شده در بسته حمایتی است که بدین وسیله با اجاره دادن املاک و واگذار کردن مدرسه یا تجهیزات مدارس به بخش غیردولتی مشکلات حل می شود.

وی با اشاره به تأمین منابع انسانی مورد نیاز در مدارس غیردولتی که اولویت چهارم بسته حمایتی است، عنوان کرد: در مناطقی که نیروهای انسانی شاغل در مدارس دولتی دارای کسر ساعت موظف بوده و کلاس درس ندارند آن ها را به‌ سمت مدارس غیردولتی هدایت می‌کنیم.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش افزود: کیفیت بخشی آموزشی و پرورشی به مدارس غیردولتی محور پنجم در این بسته حمایتی است.

گرد اعطای تسهیلات کم‌ بهره بانکی را اولویت ششم بسته حمایتی در مدارس دولتی عنوان کرد.

وی در پایان محور هفتم بسته حمایتی از مدارس غیردولتی را اینگونه بیان کرد: به مدارس غیردولتی که نسبت به جذب دانش‌آموزان بی‌ بضاعت در مناطق محروم و مرزی اقدام می‌ کنند از محل درآمدها بخشی را به ‌عنوان کمک بلاعوض اعطا خواهیم کرد.

وی گفت: این بسته ها در حمایت از مدارس غیر دولتی است اما قرار نیست که نظام آموزش و  پرورش خصوصی سازی شود.

منبع: پانا

برچسب‌ها:

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: