مدیرعامل شرکت توانیر:

بزرگترین مزرعه تولید برق خورشیدی کشور در کرمان راه‌اندازی می‌شود

مدیرعامل شرکت توانیر با بیان اینکه بزرگترین مزرعه تولید برق خورشیدی کشور در کرمان راه‌اندازی می‌شود، گفت: ظرفیت اولیه تولید برق این مزرعه ۱.۵ مگاوات است که پس از تکمیل فازهای آن، به ۵ مگاوات افزایش می‌یابد.

به گزارش عیارآنلاین، همایون حائری بعداز ظهر امروز در حاشیه آئین کلنگ‌زنی آغاز عملیات اجرایی نیروگاه سیکل ترکیبی زرند، اظهار کرد: نیروگاه ۳۴ مگاواتی سیکل ترکیبی تولید برق زرند، نخستین نیروگاه سیکل ترکیبی در مقیاس کوچک در ایران است که نشان دهنده رویکرد صنعت برق برای ایجاد نیروگاه‌های کوچک است.

حائری -  توانیر

وی با اشاره به اینکه نیروگاه‌های سیکل ترکیبی دارای راندمان بالایی هستند، افزود: احداث این قبیل نیروگاه‌ها نشانگر اقدامات وزارت نیرو و شرکت توانیر برای توسعه کیفی تاسیسات نیروگاهی است.

مدیرعامل شرکت توانیر با بیان اینکه تا پایان امسال ظرفیت واحدهای نیروگاهی مقیاس کوچک کشور به ۷۵۰ مگاوات می‌رسد، گفت: در حال حاضر ظرفیت این واحدها در کشور ۵۵۰ مگاوات است.

حائری با تاکید بر اینکه راندمان نیروگاه‌های مقیاس کوچک بیش از ۴۸ درصد است، بیان کرد: ضریب بار این قبیل نیروگاه‌ها بالای ۷۵ درصد است.

وی با اشاره به اینکه نیروگاه سیکل ترکیبی شهرستان زرند کوچک‌ترین واحد سیکل ترکیبی کشور با ظرفیت ۳۴ مگاوات است، افزود: از ویژگی‌های این واحد، ارزش افزوده بالا، سازگاری با محیط زیست و داشتن کمترین آلودگی است.

مدیرعامل شرکت توانیر با تاکید بر اینکه بزرگترین مزرعه تولید برق خورشیدی کشور در کرمان راه‌اندازی می‌شود، خاطرنشان کرد: ظرفیت اولیه تولید برق این مزرعه ۱٫۵ مگاوات است که پس از تکمیل فازهای آن به ۵ مگاوات افزایش می‌یابد.

منبع : تسنیم

چهره‌ها:

۱ دیدگاه

  1. آمالی :

    سلام:جهت راه اندازی یک مزرعه تولید برق چکار باید کرد؟از کجا اطلاعات باید جمع اوری کرد؟

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: