دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان خبر داد

رایزنی برای حل مشکل صادرات سیمان/هنوز با بورس کالا اختلافاتی داریم

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان با بیان اینکه انجمن آمادگی دارد تا مشکلات صادرکنندگان سیمان را در بازارهای بین المللی برطرف سازد، گفت:هنوز در رابطه با هزینه ها و نحوه معاملات سیمان اختلاف نظرهایی با بورس کالا داریم.

به گزارش عیارآنلاین، عبدالرضا شیخان در گفت‌وگویی با اشاره به اینکه حفظ بازارهای صادراتی یکی از برنامه های کلیدی فعالان بازار سیمان کشور به شمار می‌آید، اظهار داشت: چند ماه گذشته مشکلاتی در صادارت سیمان کشور به بازار عراق ایجاد شده بود که با رایزنی‌های مناسب این مشکل برطرف شد.

سیمان

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان با بیان اینکه انجمن آمادگی دارد تا مشکلات صادرکنندگان سیمان را در بازارهای بین المللی برطرف سازد، افزود: با رایزنی های لازم با مسئولان مختلف کشور مشکلات پیش روی صادرکنندگان را برطرف خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: انجمن هنوز درخواستی را از سوی صادرکنندگان سیمان برای رفع مشکلات گمرکی بازار تاجیکستان را دریافت نکرده است اما به محض دریافت مشکلات رایزنی خود را آغاز می‌کنیم.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان با اشاره به اینکه در ۵ ماه نخست امسال ۲۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تن سیمان در کشور تولید شده است، تصریح کرد: از این میزان سیمان تولیدی حدود ۵ میلیون ۸۰۰ هزار تن سیمان و ۲ میلیون کلینگر صادرشده است.

شیخان در ادامه به موافقت جمعی تولیدکنندگان سیمان در عرضه این محصول در بازار بورس کالا اشاره کرد و گفت: عرضه محصول در بورس کالا ضمن شفاف سازی قیمت ها اثرات مثبتی بر رفع مشکلات فعالیت خرید و فروش سیمان در سطح بازار دارد اما هنوز در رابطه با هزینه ها و نحوه معاملات اختلاف نظرهایی را با بورس کالا داریم که در صددیم با برگزاری جلساتی این موارد را برطرف کنیم.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: