وزیر جهاد کشاورزی خبر داد

کشت کلزا در کشور از اواخر شهریور با مشارکت فرانسه/ نرخ خرید تضمینی گندم به زودی اعلام می‌شود

وزیر جهاد کشاورزی از کشت کلزا در کشور از اواخر شهریور با مشارکت فرانسه خبر داد و گفت: نرخ خرید تضمینی گندم به دولت اعلام شده و به زودی توسط هیأت دولت تصویب می‌شود.

به گزارش عیارآنلاین، ظهر امروز(شنبه) محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه مراسم دیدار با پاتریشیا آدام رئیس کمیسیون مجلس ملی فرانسه که به منظور توسعه همکاری‌های بخش کشاورزی ایران و فرانسه برگزار شد در جمع خبرنگاران درباره تصمیمات و کارهای مشترک و پروژه‌های مشترک بین دو کشور گفت: به دنبال سفر جمعی از همکاران به فرانسه و ملاقات وزرای کشاورزی دو کشور و بازدید از اتحادیه‌ها و اتاق‌های بازرگانی مسائلی در زمینه توسعه همکاری‌های مشترک بین دو کشور مطرح شد که به دنبال اجرایی و عملیاتی شدن آنها هستیم.

حجتی

وی افزود: در فرانسه بازدیدهایی از وضعیت امور دام، شیلات، مسائل مربوط به زراعت و ژنتیک داشتیم و بحث‌های مختلفی بین دو کشور در زمینه توسعه همکاری‌ها مطرح شده و به دنبال فراهم آوردن زمینه برای کارهای مشترک بین دو کشور هستیم.

وزیر کشاورزی با بیان اینکه ایران در کشاورزی کشوری غنی در منطقه خاورمیانه به شمار می‌رود اظهار داشت: کشور فرانسه هم در زمینه‌ تحقیقات بر روی ژنتیک و آبزی‌پروری فعالیت‌های خوبی داشته است.

وی با بیان اینکه در زمینه بذرهای هیبرید در کشور پیشرفت چندانی نداشته‌ایم اظهار داشت: بنابراین در این خصوص با کشور فرانسه همکاری‌هایی را آغاز کرد‌ه‌ایم زیرا این کشور در زمینه این بذرها پیشرفت‌های خوبی داشته است.

حجتی تصریح کرد: از جمله برنامه‌های ما در اقتصاد مقاومتی افزایش تولید دانه‌های روغنی به خصوص کلزا است و در این زمینه با کشور فرانسه همکاری‌هایی را آغاز کرده‌ایم تا زمینه تولید این بذر در کشور فراهم شود.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه احتمالاً اولین محموله بذر کلزا از کشور فرانسه به ایران وارد شده است اظهار داشت: اواخر شهریور و اوایل مهر کشت کلزا آغاز می‌شود.

وزیر کشاورزی همچنین در مورد نرخ خرید تضمینی گندم گفت: پیشنهاد نرخ خرید تضمینی گندم به دولت داده شده و انشاءالله به زودی به تصویب نهایی می‌رسد.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: