۲۳ شهر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۱۱
وزیر جهاد کشاورزی خبر داد

توسعه همکاری‌های کشاورزی ایران و فرانسه/ وزیر کشاورزی فرانسه بزودی به ایران می‌آید

وزیر جهاد کشاورزی بر توسعه همکاری‌های کشاورزی ایران و فرانسه تاکید کرد و رئیس کمیسیون مجلس ملی فرانسه از سفر قریب‌الوقوع وزیر کشاورزی این کشور به ایران خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، ظهر امروز(شنبه) محمود حجتی در دیدار با پاتریشا آدم رئیس کمیسیون مجلس ملی فرانسه و هیات همراه که در محل وزارتخانه و به منظور توسعه همکاری‌های کشاورزی بین دو کشور برگزار شد، گفت: فرانسه کشوری است که در بخش کشاورزی پیشرفت‌های خوبی داشته است و همچنین ایران در منطقه خاورمیانه غنی‌ترین کشور در زمینه‌های کشاورزی به شمار می‌رود بنابراین تمایل داریم تا همکاری‌های کشاورزی بیشتری بین دو کشور ایران و فرانسه را شاهد باشیم.

حجتی

وی با بیان اینکه سه حوزه همکاری بین ایران و فرانسه وجود دارد، افزود: اولین حوزه همکاری بین ایران و فرانسه مربوط به زیر بخش زراعت است همچنین ایران و فرانسه می‌توانند در بخش شیلات و آبزی‌پروری با هم همکاری‌های خوبی داشته باشند.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: علاوه بر زراعت و شیلات در بخش دامپروری، طیور و دام سنگین امیدواریم بتوانیم همکاری‌های خوبی را با کشور فرانسه داشته باشیم.

حجتی اظهار داشت: کشور ایران و فرانسه در زمینه مختلف تکنولوژی و مدیریت می‌توانند سرمایه‌گذاری کنند و کار‌های مشترک انجام دهند.

در ادامه این نشست، پاتریشا آدام رئیس کمیسیون مجلس ملی فرانسه خطاب به وزیر جهاد کشاورزی کشورمان اظهار داشت: به من ثابت شده که شما تخصص بسیار خوبی در کشاورزی دارید و صلاحیت کامل در حوزه کاری خود دارید.

وی افزود با بیان اینکه وزیر کشاورزی فرانسه بزودی به ایران سفر خواهد کرد، افزود: این سفر در راستای آشنایی با فعالیت‌های کشاورزی ایران انجام می‌شود.

آدام اظهار داشت: در بخش دام، طیور، شیلات و مواد غذایی تمایل داریم که با ایران همکاری‌هایی را داشته باشیم.

آدام بیان داشت: عرصه‌های فراوانی برای همکاری وجود دارد که برخی از آنها با نشست‌های مشترک به نتیجه رسیده و امید‌واریم درباره زنجیره تولید بتوانیم اقدامات عملیاتی خوبی را با کشور فرانسه آغاز کنیم.

در ادامه این نشست هر یک از همراهان فرانسوی به سخنرانی درباره گسترش همکاری‌های کشاورزی ایران و فرانسه در زمینه‌های مختلف از جمله تولید مرغ، و اصلاح نژاد دام‌ پرداختند

براساس این گزارش دیدار وزیر جهاد کشاورزی ایران با رئیس کمیسیون مجلس ملی فرانسه در راستای سفر چند ماه قبل وزیر جهاد کشاورزی و هیات همراه به کشور فرانسه انجام شده است.

منبع: فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: