۲۲ شهریور ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۴۰

اعتبار اوراق تسهیلات مسکن ۲ سال پس از انتشار تمام می شود

بنا بر اعلام فرابورس ایران؛ تاریخ اعتبار اوراق تسهیلات مسکن ۲ سال از تاریخ انتشار آن است و در پایان این مدت، اوراق خریداری شده باطل خواهند شد.

به گزارش عیارآنلاین، فرابورس ایران با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد: این شرکت صرفا متولی معاملات و بازار ثانویه اوراق حق‌تقدم استفاده از تسهیلات مسکن آن هم فقط در مدت اعتبار آنها است؛ بنابراین هیچ‌گونه مسوولیتی نسبت به انقضای مدت اعتبار اوراق یادشده و ابطال آنها ندارد.

مسکن
همچنین تنها مرجع صالح تصمیم‌گیری پیرامون مدت اعتبار این اوراق بانک مسکن، بانک مرکزی و شورای عالی پول و اعتبار بوده و فرابورس ایران هیچ‌گونه مسوولیتی در این زمینه ندارد؛ هر چند پیشنهادهایی در این زمینه توسط فرابورس به مراجع ذی‌ربط ارائه شده است.
علاوه بر این؛ تاریخ اعتبار اوراق تسهیلات مسکن، ۲ سال از تاریخ انتشار آن است و خریداران این اوراق باید به مهلت اعتبار اوراق خود دقت کافی داشته باشند، چرا‌ که در پایان ۲ سال اوراق خریداری شده باطل خواهند شد.
همچنین توصیه می‌شود خریداران اوراق تسهیلات مسکن پس از تشکیل پرونده در بانک مسکن برای خرید اوراق اقدام کنند و این اوراق را صرفا از طریق شعب بانک مسکن و کارگزاری‌های عضو فرابورس ایران تهیه کنند.

منبع: تسنیم

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: