در حاشیه نشست سران سازمان همکاری شانگهای در تاجیکستان

روحانی و پوتین فردا درباره روابط اقتصادی دو کشور مذاکره می‌کنند

رؤسای جمهور دو کشور ایران و روسیه فردا در حاشیه نشست سران سازمان همکاری شانگهای درباره تقویت روابط اقتصادی و تجاری دو کشور مذاکره می‌کنند.

به گزارش عیارآنلاین به نقل از تریبون، یک مقام رسمی در کرملین گفت: رئیس جمهور روسیه در حاشیه نشست سران سازمان همکاری شانگهای با رئیس جمهور ایران دیدار و درباره قراردادهای اقتصادی و تجاری مذاکره می‌کنند.

روحانی و نواک

یوری اوشاکو مشاور سیاست خارجی کرملین به خبرنگاران در مسکو گفت: طبیعتاً تمرکز اصلی این دیدار روی تقویت روابط اقتصادی و تجاری خواهد بود.

وی همچنین گفت: روسیه و ایران نگرانی‌هایی درباره کاهش حجم روابط تجاری دارند، آمارهای کرملین نشان می‌دهد که روابط تجاری این دو کشور حدود یک سوم کاهش یافته و به رقم ۱٫۶ میلیارد دلار در سال گذشته رسیده است. همچنین روسیه در پی تأمین غلات ایران به ارزش سالانه ۵۰۰ میلیون دلار در قبال دریافت نفت است.

پیش از این الکساندر نواک وزیر انرژی روسیه در تلویزیون دولتی این کشور اعلام کرد که مذاکرات نفت در برابر غذا هنوز آغاز نشده است اما خارج از دسترس هم نیست و در آینده این روابط تکمیل می‌شود.

تهران در ماه ژوئن اعلام کرد که انتظار دارد قرارداد ساخت دو راکتور هسته‌ای ۱۰۰۰ مگاواتی در ایران را با روسیه به امضاء برساند.

منبع : فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: