۲۰ شهریور ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۸

ایران- روسیه قرارداد برقی امضا کردند/ ۸ محور توافق برقی تهران- مسکو

معاون وزیر نیرو با اشاره به امضای توافق‌نامه جدید همکاری در حوزه صنایع برق و احداث نیروگاه بین ایران و روسیه، هفت محور این توافق جدید برقی بین دو کشور را تشریح کرد.

به گزارش عیارآنلاین، پس از اضمای سه یاد داشت تفاهم اقتصادی و تجاری بین ایران و روسیه در حاشیه برگزاری یازدهمین اجلاس مشترک اقتصادی دو کشور در تهران، ایران و روسیه یک توافق‌نامه جدید همکاری در حوزه صنایع برق و احداث نیروگاه امضا کردند.

ایران و روسیه

بر این اساس با حضور هوشنگ فلاحتیان معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی ایران و «آناتولی تیخونوف» مدیرعامل آژانس دولتی انرژی روسیه و مدیرعامل شرکت تکنوپروم اکسپورت روسیه به‌عنوان مجری طرح این توافق نامه همکاری امضا شد.

هوشنگ فلاحتیان در تشریح جزئیات امضای این توافق نامه همکاری برقی بین ایران و روسیه، گفت: هدف از امضای توافق‌نامه احداث نیروگاه‌های حرارتی و نوسازی برخی از واحدهای نیروگاهی در ایران بوده است.

معاون وزیر نیرو با اعلام اینکه هدف ایران احداث نیروگاه‌هایی با بهترین کیفیت، کمترین آلایندگی محیط زیستی و بالاترین بازده تولید است، تصریح کرد: طرف روسیه در پیشنهاد خود باید این نکته‌ها را مدنظر داشته باشد.

این مقام مسئول درباره مفاد این توافق‌نامه، اظهار داشت: طبق این سند مقرر شد شرکت مجری روسی تا یک ماه آینده طرح پیشنهادی خود را برای احداث یک نیروگاه چهار واحدی در بندرعباس، افزایش ظرفیت نیروگاه سهند تبریز به ۷۰۰ مگاوات، احداث یک نیروگاه در طبس به ظرفیت ۶۳۰ مگاوات همراه با تجهیز معدن زغال‌سنگ این شهر، نوسازی نیروگاه‌های رامین اهواز، بندرعباس و شهید منتظری اصفهان و تامین تجهیزات مربوط به پست‌های برق ارائه کند.

وی با تاکید بر این نکته که طرح پیشنهادی باید مبتنی‌بر آخرین دستاوردهای روز جهان در بخش نیروگاه باشد، از آمادگی ایران برای مشارکت در احداث نیروگاه سد خدا آفرین خبر داد و خاطرنشان کرد: شرکت مجری روسی در این زمینه نیز می‌تواند پیشنهاد فنی خود را برای ساخت این نیروگاه به وزارت نیرو ارایه دهد.

منبع: مهر

تلگر

چهره‌

۱ دیدگاه
  1. ناشناس :

    خدا کنه نیروگاهی ساخته شه که این همه بیکاری یه کم حل بشه

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: