وزیر نیرو هشدار داد

پیامد عدم مدیریت منابع آب، مهاجرت و حاشیه نشینی است

وزیر نیرو گفت: ۸۰ درصد اقتصاد منطقه خراسان وابسته به کشاورزی است و این در حالی است که در این منطقه تا حدی زیادی با کمبود آب مواجه هستیم و محدودیت منابع آبی داریم و خشکسالی نیز مشکلات منطقه را بیشتر کرده است.

به گزارش عیارآنلاین، حمید چیت چیان صبح امروز در سفر هیئت دولت به استان خراسان رضوی، در جلسه شورای اداری شهرستان تربت جام حضور یافت.

چیت چیان

وزیر نیرو در این جلسه با بیان اینکه تربت جام دارای تاریخی بسیار طولانی است، اظهار داشت: ۸۰ درصد اقتصاد منطقه خراسان وابسته به کشاورزی است و این در حالی است که در این منطقه تا حدی زیادی با کمبود آب مواجه هستیم و محدودیت منابع آبی داریم و خشکسالی نیز مشکلات منطقه را بیشتر کرده است.

وی افزود: زندگی و اقتصاد مردم منطقه در گرو آب است و ما مسئولان باید موضوع مدیریت منابع آب را در دستور کار خود قرار دهیم.

این عضو کابینه دولت با بیان اینکه در هیچ جای کشور مانند خراسان رضوی مشکل کمبود آب نداریم، گفت: از اینرو مدیریت آبهای زیرزمینی باید در دستور کار قرار بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: اگر مدیریت منابع آب صورت نگیرد، نتیجه قطعی آن مهاجرت است و این مهاجرت نیز نتیجه بهتری جز حاشیه نشینی ندارد.

منبع :  تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: