۱۱ شهریور ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۵۰
مدیر اداره جهاد کشاورزی ماهشهر:

اعلام قیمت خرید تضمینی خرما؛ هر کیلو خرما 1100 تومان

مدیر اداره جهادکشاورزی ماهشهر گفت:‌ روز گذشته قیمت خرید تضمینی خرما اعلام شد که براساس آن هر کیلو خرما 1100 تومان به صورت تضمینی از باغداران خریداری می‌شود.

به گزارش عیارآنلاین، حسن نیسی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه‌ خوزستان، اظهار کرد: سازمان تعاون روستایی آمادگی خود را برای خرید محصول خرما از باغداران اعلام کرده است.

خرما

وی افزود: در شهرستان 3 کارگاه بسته‌بندی خرما وجود دارد که کشاورزان خرما خود را به آن‌ها تحویل می‌دهند.

نیسی تصریح‌کرد: در حال حاضر برداشت خرما آغاز شده و این عملیات اواسط مهرماه امسال ادامه دارد. سطح زیرکشت نخلیلات شهرستان 1750 هکتار است که تقریبا 800 هکتار این اراضی بارور هستند.

وی ادامه‌ داد: پیش‌بینی ما برداشت 4 هزار تن محصول خرماست که بیشترین رقم خرما در شهرستان استعمران است و عمده این محصول به کشورهای خارجی صادر خواهد شد.

مدیر اداره جهادکشاورزی ماهشهر خاطرنشان‌ کرد:‌ کشاورزان انتظار داشتند خرید توافقی دولت در سال جاری بیشتر باشد، زیرا خرید تضمینی قیمتی پایه‌ای و پایین است.

نیسی از افتتاح 8 طرح پرواربندی گوساله با ظرفیت 800 راس و اشغال‌زایی 30 نفر و سرمایه‌گذاری 10 میلیارد ریال و افتتاح یک طرح پرورش ماهی در سطح 14 هکتار، دارای 7 حوضچه، با تولید سالانه 70 تن و اشتغال‌زایی 17 نفر و سرمایه‌گذاری 4 میلیارد ریال در سال جاری خبر داد.

منبع: ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: