به همت ستاد توسعه صنایع دانش بنیان هوایی معاونت علمی

فعال شدن کاگروه «زنجیره تامین» در ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان هوایی و هوانودی

مسؤول کارگروه سامانه‌های نوین مدیریت ترافیک هوایی معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری از شکل گیری کارگروه “زنجیره تامین” در ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری خبر داد و تصریح کرد: با فعال شدن این کارگروه می‌توان شرکت های دانش بنیان را درگیر ساخت قطعات و فناوری‌های مرتبط با سامانه‌های نوین هوایی و هوانوردی کرد.

به گزارش عیارآنلاین، ششمین جلسه کارگروه سامانه‌های نوین مدیریت ترافیک هوایی، ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی با موضوع ملی ناوبری هوایی (PBN) امروز صبح تشکیل شد.

هواپیما

در این جلسه کاپیتان سیدمحمود تدین، مسؤول کارگروه سامانه‌های نوین مدیریت ترافیک هوایی معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری ایجاد ارتباط میان کارگروه‌ها و شرکتهای دانش بنیان را از جمله اهداف برگزاری این گونه جلسات عنوان کرد و گفت: خروجی این جلسات باید به ایجاد فعالیت برای شرکتهای دانش بنیان بینجامد.

وی افزود: اگر چه کشور ما در بحث تولید قطعات هوایی در بخشی از موارد به خودکفایی رسیده است، اما امر حیاتی برای موفقیت در این گونه تولیدات استانداردسازی قطعه مورد نظر است.

به گفته وی، قوانین حقوقی اجازه تولید قطعات هوایی بدون رعایت استانداردهای تعریف شده در ایکائو (سازمان بین‌المللی هوانوردی کشوری) را به هیچ کشوری نمی‌دهد، از این رو باید مرکزی برای تعریف و تایید استاندارد قطعات هوایی و دیگر ابزارهای مرتبط با این صنعت در کشور دایر شود که در پی آن شرکتهای دانش بنیان از بلاتکلیفی نجات یابند.

تدین از شکل گیری کارگروه “زنجیره تامین” در ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری خبر داد و تصریح کرد: با فعال شدن این کارگروه می‌توان شرکت های دانش بنیان را درگیر ساخت قطعات و فناوری‌های مرتبط با سامانه‌های نوین هوایی و هوانوردی کرد.

در ادامه این جلسه غلام سریزدی، مسؤول مگاپارک ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی معاونت علمی برقراری ارتباط کارگروه‌ها با پارک علم وفناوری کشورهای مختلف دنیا را خواستار شد و افزود: اگر بتوانیم در برگزاری همایش‌های مرتبط با صنعت هوایی از وجود استادان و کارشناسان خارجی بهره بگیریم، می‌توان به رشد و تولید فناوری نوآورانه از طریق شرکتهای دانش بنیان هوایی در کشور امید داشت.

به گفته اعضای کارگروه سامانه‌های نوین و مدیریت ترافیک هوایی اگر مصوبات این کارگروه اجرایی و عملیاتی شود، می‌توان امید به موفقیت فعالیت دیگر کارگروه‌های ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان هوایی داشت.
منبع: ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: