۳ شهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۵
هفته دولت از نگاه دولتی‌ها

نظر وزیر اقتصاد پیرامون عملکرد یکساله دولت یازدهم

وزیر اقتصاد با بیان اینکه دولت در همه حوزه‌ها از جمله حوزه سیاست خارجی و اقتصادی موفقیت‌های بی‌شماری داشته است، گفت: کاهش نرخ تورم یکی از اقدامات دولت بوده است.

به گزارش عیارآنلاین، دوم شهریور هر سال آغاز هفته دولت است که روز پایانى آن سالروز شهادت محمدعلى رجایى، رئیس جمهور و محمدجواد باهنر نخست وزیر وقت جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۶۰ است.

طیب‌نیا

شهیدان رجایى و باهنر تشکیل دهندگان نخستین دولت ایران پس از یکدست شدن جمهورى اسلامى ایران که پس از خروج دولتمردان عصر حکومت موقت و دولت ابوالحسن بنى‌صدر استقرار یافت، از این جهت دولت رجایى و باهنر آغاز عصر تازه جمهورى اسلامى بشمار می‌رود.

حسن روحانی به عنوان یازدهمین رئیس‌جمهور منتخب ملت ایران روی کار آمد و پس از رأی اعتماد از سوی مجلس دولت خود را تشکیل داد.

به مناسبت هفته دولت گفت‌وگوهایی را با وزراء و معاونان رئیس‌جمهور پیرامون یک‌سالگی دولت انجام داده‌ایم که این گفت‌وگو‌ها همراه با برخی از اقدامات مهم وزارتخانه و معاونت‌های دولت یازدهم در خبرگزاری فارس منتشر می‌شود.

*دولت در اکثر زمینه‌ها موفق بوده است

علیرضا طیب‌نیا وزیر اقتصاد و دارایی دولت یازدهم در گفت‌وگویی به ارزیابی عملکرد دولت پس از یک سال پرداخت و اظهارداشت: دولت در اکثر زمینه‌های مختلف موفق بوده است.

وی خاطرنشان کرد: دولت در همه حوزه‌ها از جمله حوزه سیاست خارجی و اقتصادی موفقیت‌های بی‌شماری داشته است.

وزیر اقتصاد دولت یازدهم با بیان اینکه کاهش نرخ تورم یکی از موفقیت‌های دولت در زمینه اقتصادی بوده است، تصریح کرد: کاهش نرخ تورم یکی از اقدامات دولت بوده است.

نگاهی به برخی اقدامات وزارت اقتصاد

کنترل تورم ۴۵ درصدی اقتصاد کشور در ابتدای فعالیت دولت یازدهم به زیر ۱۵ درصد در تیر ماه سال جاری، مصوبه ۳۵ ماده‌ای هیات وزیران که در ۱۷ شهریور ۱۳۹۲ به منظور مقابله با رکود و با دستور صریح رئیس‌جمهور به تصویب هیات وزیران رسید که طی این مصوبه با پیش‌بینی برخی موانع پیش روی تولید و ارائه راه‌حل‌هایی، برای خروج از رکود وزارت اقتصاد تلاش کرده در زمینه‌هایی چون کاهش هزینه‌های گشایش اعتبارات اسنادی از سوی بانک‌ها و رفع مشکلات واردات مواد اولیه و واسطه‌ای مورد نیاز بنگاه‌های تولیدی اقداماتی جدی انجام دهد.

یکی دیگر از تلاش‌های انجام گرفته در طول یک سال گذشته در این وزارتخانه را، گنجاندن برنامه تقویت توان تولید و ثروت آفرینی در کشور به عنوان یکی از هفت اولویت برنامه مصوب راهبردی وزارت اقتصاد می‌توان نام برد که به موجب آن همه دستگاه‌ها و سازمان‌های زیرمجموعه این وزارتخانه مکلف شده‌اند برنامه‌های خود را با این هدف‌گیری اصلی تنظیم و طرح ریزی کنند.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: