بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت ایران:

آقای لاریجانی! جلوی شخص تحت حمایت دولت که هم از رانت ۶۵۰ میلیون یورویی استفاده کرده و هم بیش از هزار میلیارد تومان به نظام بانکی کشور بدهکار است را بگیرید

مرکز مطالعات اقتصادی بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت ایران طی بیانیه‌ای از ریاست قوه قضاییه جناب آقای لاریجانی تقاضا کرد تا به عنوان مسئول نهادی که وظیفه مبارزه با رانت و فساد در کشور را داراست، ضمن افشای نام بدهکار بزرگ بانکی‌ای که تحت حمایت دولت بوده و از امتیازات ویژه هم استفاده می‌کند، پرونده بدهی ایشان به نظام بانکی را هرچه سریع‌تر پیگیری کرده و حق مردم ایران را از وی و سایر ذینفعان بگیرد.

به گزارش عیارآنلاین، مرکز مطالعات اقتصادی بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت ایران در بیانیه‌ای از لاریجانی، ریاست قوه قضاییه درخواست کرد تا جلوی شخص تحت حمایت دولت که هم از رانت ۶۵۰ میلیون یورویی استفاده کرده و هم بیش از هزار میلیارد تومان به نظام بانکی کشور بدهکار است را بگیرید.

آملی لاریجانی

متن این بیانیه به شرح ذیل است:

بسمه تعالی

در هفته های اخیر شاهد آن بودیم که رانت۶۵۰ میلیون یورویی که طبق نظر دیوان محاسبات کل کشور به عنوان «امتیاز ویژه» با تایید وزارت صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی به یک تاجر خاص داده شده بود، مورد دفاع اعضای هیات دولت و نیز رئیس بانک مرکزی قرار گرفت و نه تنها این مسئله مهم سبب نشد که اعضای هیات دولت عذرخواهی کرده و جلوی شیوع آن را بگیرند، بلکه عصبانیت رئیس جمهور در مقابل کسانی که جلوگیری از این دست اندازی شوم در اموال ملت ایران را پیگیری می کردند را نیز با خود به همراه داشت.

رئیس جمهور در روز پنجشنبه ۱۶ مرداد ماه در جمع مدیران استانی خود در استان چهارمحال و بختیاری در مورد پرونده رانت وزارت صنعت، معدن و تجارت به یک واردکننده خاص، خطاب به پیگیری کنندگان این رانت بزرگ گفت:

«فساد غرق شده سال‌های پیش را مگر می‌شود با این سر و صداها شست. آنها باید بیایند پاسخ دهند. این دولت اعتقادش بر این است که با رانت، فساد، جناح بازی، حزب بازی و طایفه‌بازی نمی‌توان کشور را به پیش برد.»

انتظار می رود دولت همان طور که در لفظ از مبارزه با رانت و فساد دم می زند، در عمل نیز این رویکرد را داشته باشد نه اینکه تمام قد از فساد و رانتی که برای یک شخص خاص ایجاد کرده است دفاع کند و به هیچ وجه هم حاضر نباشد کوتاه بیاید.

بحث آنجایی جالب تر می شود که طبق تایید محسنی اژه ای دادستان کل کشور مشخص شد شخصی که رانت ۶۵۰ میلیون یورویی به آن تعلق گرفته است، یکی از سه بدهکار بزرگ بانکی بوده که بیش از هزار میلیارد تومان به نظام بانکی کشور بدهکار است؛ در مقابل میلیون ها جوان کشور، نه از نظر اشتغال در وضعیت مناسبی قرار دارند که این شخص رانت های عجیب و غریب می گیرد و مورد دفاع دولت نیز هست و نه می توانند برای ازدواج خود، به اندک وامی در نظام بانکی کشور دل خوش کنند که باز هم این شخص بیش از هزار میلیارد تومان به سیستم بانکی بدهکار است.

متاسفانه اقدامات دولت و اظهارنظرهای عجیب اعضای آن، دلسوزان کشور را در راه مبارزه با رانت و فساد نگران کرده است. لذا مرکز مطالعات اقتصادی بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت ایران که پیش از این نیز در مسیر مبارزه با مفاسد اقتصادی در بیانیه های اخیر خود راه و چاره جلوگیری از فساد در کشور را شفافیت اطلاعاتی مطرح کرده بود،‌ از ریاست قوه قضاییه جناب آقای لاریجانی تقاضا دارد تا به عنوان مسئول نهادی که وظیفه مبارزه با رانت و فساد در کشور را داراست، ضمن افشای نام این بدهکار بزرگ بانکی که تحت حمایت دولت بوده و از امتیازات ویژه هم استفاده می کند، پرونده بدهی ایشان به نظام بانکی را هرچه سریعتر پیگیری کرده و حق مردم ایران را از وی و سایر ذینفعان بگیرد. لازم به ذکر است که در صورت عدم پیگیری این مسئله از طریق ایشان، ما دانشجویان صدای خود را به گوش نهادهای بالاسری جهت پیگیری حقوق مردم و مبارزه با مفسدینی که آبروی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را به خدشه دار می کنند خواهیم رساند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: