نماینده مردم تهران خبر داد

میرکاظمی: رشوه‌خواری در قرارداد استات‌اویل، توتال و کرسنت/ رسانه‌های غربی مدتها درباره فساد در ایران می‌نوشتند

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه پرونده دریافت رشوه مهدی هاشمی در قراردادهای نفتی همچنان در مجلس باز است، گفت: صحبت کردن وکیل هاشمی به‌جای نمایندگان مجلس نابجا بوده است.

به گزارش عیارآنلاین، سید مسعود میرکاظمی در گفت‌وگویی درباره اظهار نظر وکیل مهدی هاشمی مبنی بر اینکه «مجلس شورای اسلامی تأیید کرده است که مهدی هاشمی در پرونده استات اویل نقشی ندارد» تصریح کرد: گرفتن رشوه توسط وی نه‌تنها در پرونده استات اویل و کرسنت بلکه در ۴۰۰ پرونده شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت ــ زمانی که هاشمی در این شرکت مسئولیت داشت ــ کاملاً مسجل است.

میرکاظمی

عضو کمسیون انرژی مجلس با بیان اینکه خانواده آقای هاشمی تا کی باید برای کشور هزینه ایجاد کند، گفت: وکیل هاشمی باید پاسخگو باشد که چرا از سوی نمایندگان مجلس صحبت می‌کند؟!

وی اظهار کرد: همچنان تحقیق و تفحص از پرونده مهدی هاشمی در مجلس باز است و ما منتظر هستیم، ببینیم، قوه قضائیه در این آزمون عدالت گستری نظام جمهوری اسلامی چه ‌می‌کند.

وی یادآور شد: مهدی هاشمی کسی است که منافع ملی و آبروی نظام را بارها و به‌ویژه در پرونده «استات اویل» و «توتال» به خطر انداخته است؛ به‌طوری که رسانه‌های غربی مدتها درباره فساد در ایران می‌نوشتند.

نماینده مردم تهران گفت: رسانه‌های خارجی می‌گفتند، فساد در ایران رسمی است؛ چرا که پسر سابق رئیس جمهوری ایران اعلام کرده است هیچ پروژه نمی‌توانید بگیرید مگر این که این پول را پرداخت کنید. این فرد پولهای مورد نظر را نیز علیه نظام و در فتنه‌های “کوی دانشگاه” و “انتخابات ریاست جمهور سال ۸۸” هزینه کرد.

به گزارش تسنیم، سیدمحمود علیزاده طباطبایی؛ وکیل مهدی هاشمی در حاشیه چهارمین جلسه رسیدگی به اتهامات پرونده مهدی هاشمی که ۲۷ مردادماه برگزار شد درباره پرونده استات اویل گفته بود: وزارت اطلاعات و مجلس شورای اسلامی نیز گفته‌اند در این زمینه مهدی هاشمی نقشی ندارد.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: