معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش مطرح کرد

آموزش عملی نماز ویژه دانش‌آموزان دختر سوم ابتدایی/ برگزاری جشن تکلیف دانش‌آموزان

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه طرح ملی حفظ قرآن کریم قوی‌تر از گذشته دنبال خواهد شد، از آموزش عملی نماز در مقطع سوم ابتدایی دختران خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، حمیدرضا کفاش معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش امروز در مراسم اختتامیه سی و دومین مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان پسر برگزیده سراسر کشور که در تالار شهید چمران دانشگاه ارومیه برگزار شد در سخنانی اظهار داشت: جمع حاضر در این مسابقات ۸۰۰ دانش‌آموز هستند که در حوزه قرائت، حفظ، مداحی و اذان به ازای هر استان ۲۴ دانش‌آموز حضور دارند و ۴۰۰ دانش‌آموز خواهر نیز این مسابقات را برگزار خواهند کرد.

حمیدرضا کفاش

وی ادامه داد: هزار و ۸۰۰ دانش‌آموز نیز در خراسان رضوی در رشته‌های نهج‌البلاغه، تفسیر، صحیفه سجادیه و انشای نماز حضور داشتند.

کفاش به برنامه‌های معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش اشاره کرد و افزود: ۶۰۰ مرکز دارالقرآن احیا می‌شود و طرح حفظ موضوعی آیات قرآن را از سال جدید آغاز می‌کنیم و مسابقات قرآن و عترت نیز در گروه منطقه‌ای، استانی و کشوری در رشته‌های قرائت، حفظ، مداحی و اذان با قوت ادامه پیدا می‌کند و در دوره جدید برای کیفیت آن تلاش می‌کنیم.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: کمیسیون آموزش قرآن و کارگروه‌های وابسته نیز با جدیت فعالیت خود را دنبال می‌کنند و در ماه مبارک رمضان نیز در نمایشگاه قرآن کریم فعالیت‌های قرآنی خوبی ارائه شد.

وی اضافه کرد: طرح ملی حفظ قرآن کریم قوی‌تر از گذشته دنبال خواهد شد و طرح امام شناسی تحت عنوان مصباح‌الهدی برای آشنایی با سیره ائمه(ع) مراحل نهایی را می‌گذرانند و امیدواریم در سال تحصیلی جدید به دیگر فعالیت‌ها اضافه شود.

کفاش با اشاره به برنامه‌های دیگر معاونت پرورشی و فرهنگی گفت: برگزاری دهه بصیرت و کرامت، ایام فاطمیه، و برنامه‌های محرم و صفر از دیگر برنامه‌های این معاونت است و در دهه کرامت نیز دانش‌آموزان زیارت اولی در قالب گروه‌های زیارتی عازم مشهد مقدس می‌شوند و در حوزه اقامه نماز نیز مراحل مختلفی از جمله طرح جامع اقامه نماز را در دستور کار قرار دارد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: آموزش عملی نماز برای دانش‌آموزان دختر سوم ابتدایی و برگزاری جشن تکلیف دانش‌آموزان، ساماندهی ائمه جماعات، اقامه باشکوه نماز در مدارس و شعار همگانی «از وزیر تا مدیر در جمع دانش‌آموزان و ارتباط با آنها» از جمله برنامه‌های دیگر ماست.

به پایه این گزارش، قربانعلی سعادت استاندار آذربایجان غربی نیز در این مراسم در سخنانی ضمن عرض خیر مقدم به میهمانان و شرکت‌کنندگان در این مسابقات اظهار داشت: آذربایجان غربی رنگین‌کمانی از اقوام است و در جمع ما نیز قاریان مختلفی از شهرهای مختلف کشور حضور دارند.

وی ادامه داد: آذربایجان غربی در سال‌های قبل از پیروزی انقلاب به عنوان دروازه اروپا نامیده می‌شد اما خوشبختانه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی این استان مهد اسلام‌دوستان و قرآن‌دوستانی مانند شهید باکری بوده است که از اسلام و عترت دفاع کرده‌اند.

سعادت خاطرنشان کرد: فعالیت‌های قرآنی استان حاکی از آن است که در همه شهرها و روستاها این فعالیت چشمگیر بوده که ناشی از پیروزی انقلاب اسلامی و حمایت از این فعالیت‌هاست و از اینکه شما در جمع ما حضور دارید افتخار می‌کنیم و امیدواریم در پرتو این نفس قرآنی و وحی الهی بتوانیم مأموریت‌ها و مسئولیت‌های خود را بهتر انجام دهیم.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: