۱۴ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۱۸

توجه ویژه کنفرانس بین المللی تجاری سازی فناوری به تجربیات موفق دانش بنیان

دبیر علمی دومین کنفرانس بین المللی تجاری سازی فناوری، توجه ویژه به طرح های کاربردی و تجربیات موفق شرکت های دانش بنیان و بنگاه های اقتصادی را از جمله وجوه تمایز این کنفرانس نسبت به دیگر همایش های علمی فناوری عنوان کرد.

به گزارش عیارآنلاین ، دکتر علیرضا اصلانی در گفت و گویی به برگزاری دومین کنفرانس بین المللی تجاری سازی فناوری در سال جاری به همت پارک علم و فناوری دانشگاه تهران اشاره کرد و گفت: در این کنفرانس فقط به مقالات علمی پژوهشی که از دانشگاه ها بیرون می آید پرداخته نمی شود بلکه طرح های کاربردی و تجربه های موفق شرکت های دانش بنیان و بنگاه های اقتصادی و بخش خصوصی نیز در دبیرخانه کنفرانس پذیرش خواهد شد.

دانش بنیان

عضو هیات علمی دانشکده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران افزود: کنفرانس امسال در چهار بخش اصلی ارائه مقالات علمی پژوهشی دانشگاهی، طرح های کاربردی و تجربه های موفق شرکت های دانش بنیان و بنگاه های اقتصادی، برگزاری کارگاه های تخصصی در محورهای مشخص شده و همچنین نشست های تخصصی با حضور صاحبنظران برجسته داخلی و خارجی دنبال می شود.

وی در معرفی محورهای اصلی کنفرانس نیز گفت: کنفرانس امسال در 14 محور اصلی برگزار می شود که برخی از آنها شامل تجاری سازی و انتقال فناوری، نقش شبکه ها در تجاری سازی، زنجیره تحقیق تا عرضه محصول و خدمات در بازار، سیاست گذاری علم و فناوری و تجاری سازی، استراتژی های سرمایه گذاری، تجاری سازی فناوری در اقتصاد دانش بنیان، موارد حقوقی و قانونی تجاری سازی و مالکیت معنوی در کشورهای درحال توسعه است.

اصلانی ادامه داد: شاخص های کلیدی عملکرد در تجاری سازی، تجاری سازی محصولات و خدمات علوم و فناوری های جدید، تجاری سازی محصولات کشاورزی و صنایع غذایی، تجاری سازی و ارتباط آن با سایر حوزه های علمی، موارد اخلاقی و فرهنگی مرتبط با تجاری سازی و همچنین دیپلماسی فناوری از دیگر محورهای این همایش بین المللی به شمار می آید.

وی خاطرنشان کرد: مباحث مالکیت معنوی و دیپلماسی فناوری از موضوعاتی است که در رویکرد جدید کنفرانس امسال مورد توجه قرار گرفته است و درصدد هستیم با طرح این موضوع و افزایش تعاملات جهانی و بهره گیری از تجربیات دیگر کشورها از دیپلماسی فناوری به عنوان ابزار تسهیل گر فرآیند تجاری سازی فناوری استفاده کنیم.

دبیر علمی دومین کنفرانس بین المللی تجاری سازی فناوری درباره نحوه ارسال اثر در این کنفرانس توضیح داد: علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام و ارسال اثر به دبیرخانه کنفرانس می توانند به سایت ictc.ut.ac.ir مراجعه کنند.

وی درباره زمان برگزاری کنفرانس نیز گفت: اولین دوره کنفرانس بین المللی تجاری سازی فناوری در اسفندماه 92 برگزار شد و با وجود دعوت از متخصصان زیادی از کشورهای مختلف، به دلیل همزمانی کنفرانس با ترم تحصیلی آنها فقط شش استاد خارجی از کشورهای آمریکا، فنلاند، کانادا و آلمان به عنوان سخنران مهمان در کنفرانس حضور یافتند.

اصلانی ادامه داد: از همین رو تصمیم بر این شد که دومین دوره کنفرانس در دی ماه و در فاصله تعطیلات بین ترم دانشگاه ها برگزار شود تا متخصصان بین المللی بیشتری امکان حضور در همایش را داشته باشند.

براساس برنامه زمانی پیش بینی شده، دومین کنفرانس بین المللی تجاری سازی فناوری در روزهای 14 و 15 دی ماه امسال به میزبانی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برگزار می شود و علاقه مندان تا 30 آبان ماه فرصت دارند مقالات خود را در محورهای تعیین شده به دبیرخانه کنفرانس ارسال کنند.

منبع : ایرنا

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: