۱۲ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۱۰
معاون سازمان حفاظت از محیط زیست کشور:

ارتقای همکاری نهادهای صنعتی با بخش خصوصی راهکار رفع معضلات زیست محیطی است

معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت از محیط زیست کشور، مهمترین راهکار رفع معضلات زیست محیطی را ارتقای همکاری ها میان نهادهای دولتی و صنعتی با بخش خصوصی برشمرد.

به گزارش عیارآنلاین ، پروین فرشچی روز شنبه در آیین تجلیل از دو قایقران حامی محیط زیست در رشت اظهار کرد: به رغم محدودیت های مالی و کمبود نیروی انسانی، همکاری های فرابخشی بین دولت، نهادهای صنعتی و بخش خصوصی با دیگر نهادها، می تواند گام مؤثری برای حفاظت بیشتر از محیط زیست باشد.

جنگل - محیط

وی ادامه داد: بهره برداری بی رویه از بستر رودخانه سپیدرود، آلودگی زیست محیطی و کم شدن ورودی آب از مهمترین معضلات زیست محیطی این رودخانه است.

معاون سازمان حفاظت محیط زیست کشور با بیان اینکه اوضاع خوبی در محیط زیست کشور نداریم، تصریح کرد: وضع تالاب انزلی، رودخانه سپیدرود و ریزگردهای استان های جنوبی گویای وجود مشکلاتی بسیار در بخش محیط زیست کشور است.

فرشچی با تأکید بر ضرورت انجام مطالعات علمی درخصوص وضع محیط زیست دریایی کشور گفت: شناخت اوضاع دریایی، شناسایی گونه های دریایی و نیز شرایط اکو سیستم ها باید با یک روند علمی انجام شود و به گونه ای دقیق، مشکلات ریشه یابی و برای آنها چاره اندیشی صورت گیرد.

به پایه این گزارش در این آیین از آریا جعفری قایقران بیست وپنج ساله اصفهانی و دانیال توحیدی قایقران بیست و شش ساله اهل استان خراسان رضوی به عنوان دو ورزشکار حامی محیط زیست تجلیل شد.

این دو قایقران با شعار «سپیدرود، رود خاموش» مسیر 760 کیلومتری سرچشمه قزل اوزن در چهل چشمه استان کردستان تا پارک ملی بوجاق بندرکیاشهر استان گیلان را از 22 خرداد به مدت 20 روز پارو زدند.

رودخانه سپیدرود دو سرشاخه عمده شامل قزل اوزن و شاهرود دارد که یکی از این سرشاخه ها با سرچشمه گرفتن از کوه های کردستان، پس از گذر از هشت استان به گیلان می رسد

منبع : ایرنا

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: