۱۲ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۶

آسمان ایران امن ترین فضا برای پرواز هواپیماها است

عضو کمیسیون عمران مجلس در زمینه رشد تعداد پرواز های هوایی از آسمان کشور گفت: افزایش پروازهای خارجی نشان از اعتراف خارجی ها به وجود امنیت پایدار در ایران است که انجام این مهم میلیاردها تومان درآمد را نصیب کشور می کند.

به گزارش عیارآنلاین ، علیرضا خسروی در گفت و گویی درباره افزایش پروازهای خارجی روی آسمان ایران گفت: به دلیل وقوع سوانح هوایی در چند مدت گذشته و همچنین ناامن شدن برخی مسیرهایی هوایی بسیاری از شرکت هواپیمایی دنیا تصمیم گرفته اند پروازهای خود را از طریق آسمان ایران انجام دهند که این کار خود نوعی اعتراف آشکار به این موضوع است که آسمان ایران امن ترین فضا برای پرواز هواپیماها است.

علیرضا خسروی

نماینده مردم سمنان، مهدی شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید توجه داشت ایران به لحاظ جغرافیایی از ظرفیت بالا و استراتژیکی برای عبور هواپیماها برخوردار بوده و از توانایی ارائه خدمات هوایی مطلوب برخوردار است.

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: اگر مسئولان وزارت راه و شهرسازی از فرصت های موجود استفاده کنند می توانند با دیپلماسی موفق زمینه افزایش تعداد پروازهای بیشتر هواپیما های خارجی را روی آسمان ایران فراهم کنند که نتیجه آن کسب درآمدهای میلیاردی برای کشور است.

خسروی تصریح کرد: آسمان ایران می تواند به هاب منطقه و محل امنی برای توزیع پروازهای هوایی خارجی تبدیل شود.

وی گفت: در اقتصاد باید از موقعیت ها استفاده کرد بنابراین با جذب پرواز های خارجی می توان به درآمدهای مطلوبی دست پیدا کرد و با استفاده از این درآمدها زمینه تقویت ناوگان هوایی را فراهم کرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس یادآور شد: ایران در حال حاضر با ۱۵ کشور همسایه است که کشورهای کمی در دنیا از این موقعیت استراتژیکی برخوردار هستند بنابراین با تعامل با دنیا می توان کشورها را مجاب کرد از مسیر آسمان ایران برای سفر هواپیما های خود استفاده کنند.

منبع : ایکانا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: