۱۱ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۲۸

عدم وجود انضباط مالی در صنعت خودروسازی

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: در شرایطی که دولت مخالف افزایش قیمت خودرو است انتظار داریم شورای رقابت و صنعت خودروسازی کشور نیز از آن تبعیت کنند.

به گزارش عیارآنلاین ، نادر قاضی پور در گفت و گویی با انتقاد از عملکرد شورای رقابت در افزایش قیمت خودرو، اظهار کرد: انتظار داشتیم آقای شیوا افزایش قیمت خودرو را از دستورکار خارج کند چنانچه در جلساتی که برگزار شد قرار بر این بود و با وجود حضور دو نماینده مجلس و دو نماینده قوه قضاییه در این شورا، تصویب افزایش قیمت خودرو جای تأمل دارد.

قاضی پور-نادر قاضی‌پور

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در ادامه با تأکید بر تمکین خودروسازان از مصوبات دولت عنوان کرد: دولت در چهار جلسه رسمی خود مخالف افزایش قیمت خودروی داخلی بوده است از این رو انتظار می رود خودروسازان نیز به نظرات دولت اهمیت دهند.

وی افزود: متأسفانه خودروسازان انضباط مالی ندارند و عدم توجه به منابع مالی موجود که در اختیار این صنعت است موجب افزایش قیمت خودرو شده است از این رو خودروسازان باید ابتدا مسائل مالی خود را حل کرده و شرکت ها و زمین های اضافی خود را واگذار کنند.

قاضی پور در ادامه گفت: همچنین خودروسازان می توانند با پیش فروش محصولات خود سی درصد از قیمت خودرو را کاهش دهند ضمن اینکه هر کدام از شرکت های خودروسازی بزرگ دارای شرکت های وابسته بسیاری در سراسر کشور هستند که عملا نیازی به آن ندارند و با فروش آنها می توانند بخشی از منابع مالی مورد نیاز خود را تأمین کنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان با غیرمنطقی دانستن دستورالعمل جدید شورای رقابت مبنی بر افزایش ۵ تا ۷ درصدی قیمت خودروی داخلی خاطرنشان کرد: زمانی که دولت معتقد است نباید در زمینه صنعت خودرو افزایش قیمت داشته باشیم انتظار داریم خودروسازان نیز از این امر تبعیت کنند، از طرفی دستورالعمل جدید شورای رقابت نیز از دیدگاه ما منطقی نیست.

منبع : ایکانا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: