۱ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۴۵
عضو کمیسیون عمران:

دولت یازدهم باید سریعتر مسکن مهر را به پایان برساند

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: فعال شدن بخش مسکن در رونق اقتصادی بسیار موثر است بنابراین توجه دولت به این بخش ضروری است.

به گزارش عیارآنلاین ، علیرضا خسروی در گفت و گویی اظهار داشت: دولت یازدهم در بخش مسکن یکسری اقدامات انجام داده اما اینکه این امور چه مقدار می تواند بر بازار مسکن موثر باشد و آن را حرکت دهد از آن می توان به عنوان یک اقدام در تحرک بخش های دیگر هم استفاده کرد.

خسروی

وی با بیان اینکه توجه به بخش مسکن در کاهش هزینه های خانوار بسیار موثر است، افزود: در بسته پیشنهادی جدید دولت هم به این امر توجه شده ضمن اینکه تصمیم گیری های دولت در این زمینه باید بیشتر به موضوع بافت فرسوده شهری متمرکز باشد.

نماینده مردم سمنان در مجلس تصریح کرد: با توجه به وجود بیش از ۷۰ هزار هکتار بافت فرسوده در کشور، هزینه کرد برای احیا و بازسازی این مناطق نه تنها اتلاف منابع نیست بلکه توجه به این امر باید در اولویت هم قرار گیرد.

خسروی با بیان آنکه بخش مسکن همواره به عنوان پاشنه آشیل دولت ها مطرح بوده، خاطرنشان کرد: برای رونق اقتصادی، دولت یازدهم باید سریعتر مسکن مهر را به پایان برساند ضمن اینکه اگر برای بافت فرسوده سقف پرداخت خاصی تعیین شود به طور حتم مردم هم در احیا و بازسازی این مناطق کم می کنند و این خود گامی در جهت رونق اقتصادی است.

گفتنی است، بازار مسکن در سالی که گذشت و پس از انتخابات ریاست جمهوری و روی کار آمدن دولت تدبیر و امید با رکود مواجه شد، بیشتر کارشناسان و صاحب نظران این رکود ایجاد شده را منحصر به سال ۹۲ نمی دانند و اعتقاد دارند در سال جاری نیز این روند ثبات قیمت ادامه خواهد داشت و حتی امید به این دارند که با شکسته شدن حباب قیمت ها، با روند نزولی نیز مواجه شود، اما بی شک تمام این پیش بینی ها منوط به انجام سیاست های کلان و برنامه های دولت همچون طرح جامع مسکن، افزایش تسهیلات و بازار رهن ثانویه در سال جاری است، البته نباید از نقش و تاثیر شرایط اقتصادی کشور در آینده بازار مسکن به سادگی گذشت، چرا که این بخش با ارتباطات فراوانی که با دیگر بخش های اقتصادی دارد علاوه بر تاثیرگذاری، از آن ها نیز تاثیر می پذیرد.

منبع : ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: