وزیر آموزش و پرورش:

افزایش ساعات کار معلمان از ۲۴ ساعت به ۳۰ ساعت

فرهنگ سازمانی آموزش و پرورش حکومت بر قلب ها، تکریم ارباب رجوع، احترام، منزلت، هویت و معنویت معلم است.

به گزارش سرویس فرهنگی و اجتماعی عیارآنلاین، علی اصغر فانی پیش از ظهر امروز جمعه، در گردهمایی مشترک مدیران کل استانهای و شورای معاونین، در مجموعه رفاهی – فرهنگی شماره یک معلمان، مهم ترین سیاست را تربیت مدیر برای آینده آموزش و پرورش دانست واظهارکرد: جوان گرایی، تربیت نیرو و استفاده از توانمندی خانم ها در اولویت برنامه ها قرار دارد.

وزیر آموزش و پرورش، تقویت نماز در ادارت و مدارس را منوط به حضور فعال مسئولان و مدیران عنوان و تصریح کرد: صرفه جویی منابع انسانی منجر به کیفیت بخشی در سیستم آموزشی کشور می شود.

وی تعدیل پرسنل وزارت آموزش و پرورش از یک میلیون به ۸۰۰ هزار را مهمترین عامل رشد و ایجاد انگیزه در سایر کارکنان دانست و اضافه کرد: با عملی شدن سیاست تعدیل نیرو حقوق معلمان ۲۵ درصد رشد می کند.

فانی از بازنشسته شدن پیش از موعد ۳۰ هزار نیروسخن گفت و تاکید کرد: با اجرای برنامه افزایش ساعات کار معلمان از ۲۴ ساعت به ۳۰ ساعت وافزایش حقوق آنان به تناسب این افزایش ساعت، از نیروهای انسانی کاسته و حقوق نیز افزایش می یابد.

وی بار دیگر بر استفاده از ظرفیت خالی مدارس غیر انتفاعی تاکید و بیان داشت: خرید خدمات آموزشی می تواند بار مدارس دولتی را کاهش دهد و به زودی صندوق توسعه ملی وام هایی را در اختیار موسسان مدارس غیردولتی برای توسعه و تجهیز قرار خواهد داد.

فانی تجمیع فعالیت های رفاهی فرهنگیان را یادآورشد و تصریح کرد: با بهره گیری از امکانات بخش خصوصی درمانگاه ها، فروشگاه ها و خانه های معلم، توانمند تر از گذشته در خدمت معلمان خواهند بود.

وی از ثبت نام ۸۶ درصد دانش آموزان در کشور خبر داد و افزود: در ثبت نام دانش آموزان دقت کنید تا مردم دچار زحمت نشوند.

وزیر آموزش و پرورش المپیادهای مدارس را طرحی موفق و موجب نشاط آوری در دانش آموزان بیان کرد و ابراز داشت:کتاب های هشتم و چهارم باز تالیف شده وتوصیه می شود استفاده از بسته های آموزشی در مدارس نهادینه شود.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: