مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران:

۹۵ هزار ساعت کمبود نیروی انسانی در دبیرستان‌ها/ انتقال ۴۵۰ معلم از دوره متوسطه اول به دبستان‌ها

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به کمبود ۹۵ هزار ساعت نیروی انسانی در دوره متوسطه گفت: برای حل مشکل کمبود آموزگار در مقطع ابتدایی ۴۵۰ نفر از معلمان دوره متوسطه اول به مقطع ابتدایی منتقل شدند.

به گزارش سرویس فرهنگی و اجتماعی عیارآنلاین، اسفندیار چهاربند امروز در حاشیه مراسم تبیین سیاست‌های هوشمندسازی مدارس در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسش تسنیم در خصوص اقدامات انجام شده برای بازگشایی مدارس در مهر ۹۳ اظهار داشت: از اسفند سال گذشته ۲۸ کارگروه در حوزه ساماندهی و بهسازی نیروی انسانی، شاداب‌سازی فضای آموزشی،بحث‌های مربوط به سرویس ایاب و ذهاب دانش‌آموزان، انتخابات انجمن اولیا و مربیان، فعالیت‌های فوق برنامه، ثبت‌نام مدارس و ثبت نام و توسعه پیش‌دبستانی‌ها، فعال شدند.

وی افزود: با گزارش‌های به دست آمده تقریباً حدود ۸۰ درصد فعالیت‌های پیش‌بینی شده در این کارگروه‌ها محقق شده است و تا پایان مرداد همه فعالیت‌های لازم برای بازگشایی مدارس در حد استاندارد و مطلوب انجام خواهد شد و تلاش می‌کنیم تا سال خوبی را بدون بروز مشکل در مدارس آغاز کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در خصوص ساماندهی نیروی انسانی برای سال تحصیلی جدید گفت: مرحله نخست نقل و انتقال نیروها تمام شده است و تعدادی نیروی انسانی داریم که شرایط ویژه‌ای دارند که در کمیته بررسی نقل و انتقالات شرایطشان مطرح شد و تا پایان مرداد وضعیتشان مشخص می‌شود.

وی افزود: صدور ابلاغ نیروهای موظف رو به اتمام است و تا هفته آینده کار ابلاغ تمام نیروهای موظف و تعیین محل خدمتشان انجام می‌شود.

** تا هفته اول شهریور کمبود نیروی انسانی را تعیین می‌کنیم

چهاربند بیان کرد: حداکثر تا هفته اول شهریور کمبود نیروی انسانی را از طریق به کارگیری نیروهای غیرموظف و ساعات غیرموظف معلمان تعیین می‌کنیم.

وی با اشاره به این‌که در دوره متوسطه ۹۵ هزار ساعت کمبود نیروی انسانی داریم، گفت: این کمبود عموماً در مدارس متوسطه پسرانه است.

** انتقال نیروهای دوره متوسطه اول به کلاس پنجم و ششم ابتدایی

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در خصوص کمبود نیروی انسانی در مقطع ابتدایی عنوان کرد: تلاش کرده‌ایم با انتقال نیروهای دوره متوسطه اول که به دلیل نداشتن پایه سوم راهنمایی ناشی از استقرار نظام ۶٫۳٫۳ کلاس درس ندارند به  مقطع ابتدایی ار آنها برای تدریس در کلاس پنجم و ششم استفاده کنیم.

وی بیان کرد: ۴۵۰ نفر از نیروهای دوره اول متوسطه که کلاس درس ندارند برای کمبود معلم به مقطع ابتدایی منتقل شده‌اند.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران افزود: در دوره دوم متوسطه با کمبود نیروی زن مواجه هستیم اما برای جبران این کمبودها اقدام به نقل و انتقال نیرو به تهران نمی‌کنیم چرا که در حال حاضر ۹۸ درصد منتقلان به تهران زن هستند.

** ۱۷۰ نفر از نیروهای در آستانه بازنشستگی برای ادامه همکاری در مقطع ابتدایی تمایل دارند

وی در پاسخ به پرسش تسنیم مبنی بر این‌که چه تعداد از معلمان در آستانه بازنشستگی برای ادامه همکاری در مقطع ابتدایی تقاضا داده‌اند، گفت: از حدود دو هزار و ۲۰۰ نیروی در آستانه بازنشستگی موفق به جلب نظر حدود ۱۷۰ نفر برای ادامه فعالیت در دوره ابتدایی شدیم تا بخشی از کمبود آموزگار در مقطع ابتدایی را از این طریق جبران کنیم و برای شروع سال جدید با برنامه‌های اتخاذ شده کمبود نیرو نداشته باشیم.

چهاربند در خصوص پرداخت سرانه مدارس عنوان کرد: منتظریم تا اعتبار لازم در خصوص سرانه مدارس به وزارت آموزش و پرورش تخصیص داده شود و تا هفته دوم شهریور مبلغ سرانه‌ای را که به تهران اختصاص داده می‌شود بین مدارس تقسیم خواهیم کرد که هنوز رقم آن مشخص نیست.

وی در خصوص تبلت‌های دانش‌آموزی موجود در بازار عنوان کرد: تبلت دانش‌آموزی موجود در بازار را تأیید نمی‌کنیم چون معتقدیم که سازندگان آن بیش‌تر به فکر منافع تجاری هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در خصوص مدارس قلع و قمعی تهران افزود: با مالکانی که احکام قلع و قمع داشتند برای خرید املاک مذاکره کردیم و توافق کردیم تا تخلیه مدارس انجام نشود.

وی در پایان در خصوص بدهی آموزش و پرورش شهر تهران به کارخانه‌های شیر بابت توزیع شیر در مدارس گفت: در حال حاضر با حمایتی که دولت انجام داد با کارخانه‌های شیر تسویه حساب کرده‌ایم.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: