رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی اعلام کرد

اعلام آمادگی بسیج پزشکان برای ارزیابی طرح تحول نظام سلامت

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی گفت: این سازمان آمادگی خود را برای ارزیابی طرح تحول سلامت در کل کشور اعلام می‌کند، ارزیابی که با هزینه کم و واقع گرایانه انجام خواهد شد.

به گزارش عیارآنلاین محمد رئیس‌زاده شب گذشته در مراسمی به منظور هم‌اندیشی با رسانه‌های حوزه سلامت گفت: هدفی جز کمک به ارتقاء و رشد حوزه سلامت نداریم و سالم‌سازی، ارتقاء، اصلاح و رفع مشکلات را دنبال کرده‌ایم.

نظام سلامت

وی ادامه داد: هرگز به دنبال نفع تشکل و سازمان بسیج جامعه پزشکی نبوده‌ایم بلکه اصلاح سیاستگذاری ها و رفع محرومیت را محور اصلی فعالیتهایمان قرار داده ایم.

رئیس‌زاده گفت: تلاش ما این بوده است که بر پایه توکل و خدامحوری از رفتارهایی که رنگ و بوی مصلحت‌اندیشی و سیاسی کاری داشته فاصله گرفته‌ایم.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور محورهای اساسی فعالیت این سازمان را محرومیت‌زدایی و خدمت‌رسانی در حوزه بهداشت و درمان با روحیه بسیجی عنوان کرد و گفت: منتظر آن نیستیم که ارگان‌های مسئول چه می‌گویند بلکه هرگاه تکلیف خود بدانیم در عرصه‌های خطر ورود می‌کنیم.

وی همچنین تأکید کرد: سازمان بسیج جامعه پزشکی ناظر به اصلاح، ارتقاء و سالم‌سازی فضای کلان تصمیم‌گیری نظام سلامت است. به همین دلیل در هر جایی که لازم است ورود می‌کنیم گاهی با رویکرد اصلاح وارد می‌شویم و گاهی برخورد، تذکر و گوشزد می‌دهیم.

وی تصریح کرد: به دنبال آن هستیم نظام سلامت به زینت کشور تبدیل شود نه عامل منفی که موجب خجالت باشد. این در حالی است که ساماندهی روحیه بسیجی دچار مشکل است هر چند که روحیه بالایی وجود دارد..

وی افزود: مشکلات امروز با روندهای جاری، بودجه‌ای، امکانات و نیروی انسانی قابل رفع نیست بلکه عزم و مدیریت جهادی می‌خواهد چرا که این راه‌حل، یک میانبر برای رفع مشکلات سلامت است.

وی با تأکید بر حمایت بسیج جامعه پزشکی از اجرای طرح تحول نظام سلامت گفت: کار خوبی است و از ابتدای کار بازتاب مناسبی از رضایت مردم داشته هرچند که باید تمام جوانب کار بررسی شود. این طرح عظیم پایش لازم دارد.

رئیس‌زاده افزود:‌ می‌توان ارزیابی طرح تحول نظام سلامت را توسط عناصر بسیجی و داوطلب در کل کشور انجام داد که به مراتب هزینه‌هایش کمتر است و به واقعیت هم نزدیکتر خواهد بود چرا که هم اکنون ۴۰۰ کانون بسیج در سطح بیمارستان‌های کشور فعال است که اگر اعتماد داشته و شهامت به خرج دهیم که بخواهیم ارزیابی دقیقی از اجرای طرح داشته باشیم می‌توان این کار را به بسیج واگذار کرد.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور افزود: برخی از این گزارشها و ارزیابی‌ها مدیریتی‌ است و احتمال منطبق نبودن با واقعیت در آن وجود دارد اما اگر به عنصر بسیجی واگذار شود گزارش واقعی خواهد شد.

وی تأکید کرد: انتظار داریم در سال عزم ملی و مدیریت جهادی به روحیه بسیجی توجه بیشتری شود.

منبع : فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: