۲۳ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۱۹
سخنگوی قوه قضائیه خبر داد

موافقت وزارت نفت با دریافت اموال بابک زنجانی بابت طلبش

سخنگوی قوه قضائیه از موافقت وزارت نفت با قیمت‌گذاری و دریافت اموال بابک زنجانی بابت طلبش خبر داد و گفت با توجه به ادعای بابک زنجانی در خصوص اینکه اموالی در مالزی و کشورهای همسایه دارد ما اقدام کرده و متوجه شدیم که ادعای وی صحت ندارد.

به گزارش عیارآنلاین ، سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری در خصوص پرونده بابک زنجانی اظهار داشت: در این هفته ما در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی جلسه‌ای برگزار کردیم که در این جلسه با کلیت مسئله قیمت گذاری اموال بابک زنجانی موافقت شد. در واقع تاکنون وزارت نفت موافق این نبود که املاک بابک زنجانی قیمت گذاری و بابت بدهی به آنها داده شود که اکنون با کلیات مسئله موافقت شده تا اموال قیمت گذاری و بابت بدهی به شرکت مربوطه داده شود.

محسنی اژه ای

وی در خصوص پرونده بابک زنجانی بیان کرد: اقدامات خوبی در زمینه این پرونده صورت گرفته است که ابتدا دستگاه قضا متوجه این موضوع شد و دادستان به عنوان مدعی العموم وارد شد و وی را ممنوع الخروج کرد که بعد از آن وی را احضار و تحقیقات صورت گرفت و سازمان بازرسی صحبت‌هایی با وی انجام داد تا اموال را برگرداند ولی مشخص شد که وجوهی برنمی‌گردد بنابراین وی ممنوع الخروج شد و به دلیل اینکه ممکن بود از کشور خارج شود قرار بازداشت برایش صادر شد، این امر توسط دادگاه تأیید شد همچنین بعد از دو ماه مجدد این قرار بازداشت تمدید و بار دیگر آن را تأیید کرد.

دادستان کل کشور ادامه داد: اقدامات گسترده و جدی با همکاری وزارتخانه و دولت برای اینکه پول ها کجا رفته است، صورت گرفت.

وی ادامه داد: بخشی از پول را بابک زنجانی نقد گرفته و بخش دیگر را به صورت نفت دریافت کرده است بنابراین ما باید بدانیم این پول‌ها کجا رفته است؛ اگر وجوه موجود است باید دید کجا رفته و چگونه مصرف شده است تا به وزارت نفت و شرکت مربوطه برگردد.

محسنی اژه ای بیان کرد: هنوز مشخص نشده که آیا وجوه نقد در خارج از کشور وجود دارد یا خیر.

وی ادامه داد: با توجه به ادعای بابک زنجانی در خصوص اینکه اموالی در مالزی و کشورهای همسایه دارد ما اقدام کرده و متوجه شدیم که ادعای وی صحت نداشته و موجودی وجود ندارد.

دادستان کل کشور بیان کرد: اقدام بعدی که در خصوص پرونده بابک زنجانی انجام دادیم این بود که تمامی اموال و شرکت‌های وی شناسایی و توقیف شد و همچنین برخی اموال وی قیمت گذاری شده و همچنین درحال قیمت گذاری آن هستیم.

وی ادامه داد: از همان روز اول به دولت و وزارت نفت پیشنهاد شد که اگر اموال بابک زنجانی شناسایی شود مایل هستند آن را قیمت گذاری و به ازای بدهی بردارند که موافقت نکردند همچنین متهم به صورت کتبی اعلام آمادگی این امر را انجام داد و گفت حاضرم کل اموال در داخل و خارج کشور را تقدیم و بابت بدهی به وزارت نفت بدهم و آنها از طلبشان کم کنند که صحبت‌های زیادی شد تا اینکه در این هفته در جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی کلیات مسئله مورد موافقت قرار گرفت چرا که آنها متوجه شدند این موضوع به طول می‌انجامد. برای اینکه باید به دادگاه رفته و حکم قطعی شود بنابراین اکنون کلیات مورد موافقت قرار گرفت و به جد بازپرس مشغول این امر است.

محسنی اژه‌ای ادامه داد: ما در جهت شناسایی اموال بابک زنجانی اقدام خواهیم کرد و امیدواریم هرچه زودتر این پرونده به اتمام برسد.

** کلاهبرداری‌های اخیر و توضیحات دادستان

محسنی اژه‌ای در خصوص کلاهبرداری‌های اخیر بیان کرد: همکاران بنده اعلام کردند برخی از کسانی که سرشان کلاه رفته اکنون بیرون از دفتر وی پلاکارد در دست دارند و از دستگاه قضایی می‌خواهند که به پرونده شان رسیدگی شود که ما همین جا می‌گوییم که دستگاه قضایی نهایت تلاش خود را انجام می‌دهد تا حقوق شکات را در هر پرونده‌ای استیفا کند.

وی ادامه داد: ما مکرر به آحاد جامعه گفته‌ایم که بیشتر توجه کنند و پول خود را در اختیار هرکسی نگذارند و بدانند پولشان در اختیار چه کسی قرار می‌گیرد و با چه ضمانت و اعتمادی پول را در اختیار فردی قرار می‌دهند.

داستان کل کشور بیان کرد: روز گذشته گزارشی به من ارائه شد که مبنی برآن بود که در شهرهای جنوبی کشور یک فرد معمولی پیدا شده که بدون هیچ اعتباری از تعداد کثیری از مردم، حدود ۱۴۰ میلیارد تومان گرفته است. در واقع به مردم گفته است در مقابل سپرده سه ماهه خود، ۱۰۰ درصد سود و در مقابل سپرده شش ماهه ۱۲۷ درصد سود و در مقابل سپرده ۹ ماهه ۱۳۰ درصد، در مقابل سپرده ۱۸ ماهه ۱۸۷ درصد سود و برای سپرده دو ساله ۲۴۸ درصد سود می‌پردازد.

وی ادامه داد: بنده می‌پرسم امروز چه کسی است که با فعالیت اقتصادی سالم بتواند ظرف سه ماه ۱۰۰ درصد سود بپردازد مگر می‌خواهد خودش مجانی کاری انجام دهد؛ بدون هیچ تحقیق و تضمینی چرا پولتان را در اختیار فردی که نمی‌شناسید می‌گذارید که بخواهد در ظرف سه ماه در شرایط فعلی با اقتصاد سالم ۱۰۰ درصد سود بدهد مگر ممکن است.این اقدامات را مردم انجام می‌دهند و بعد انتظار دارند حق آنها را بگیرند. مکرر گفته‌ایم که پولتان را در اختیار کسانی که نمی‌شناسید نگذارید؛ چرا که آن فرد یا پول را نمی‌دهد یا فرار می‌کند و بعد شما شکایت و گله می کنید که چرا قوه قضاییه پول را وصول نمی‌کند.

محسنی اژه‌ای بیان کرد: در همان شهر یک فرد دیگری اقدام به کلاه برداری کرده و از تعداد کثیری بیش از ۱۶۴ میلیارد تومان گرفته است که بخشی از آن برگشته و ۵۵ میلیارد تومان آن باقی مانده است.

وی ادامه داد: حساب آن فرد و بستگانش مسدود شده و اموال وی تا حدودی شناسایی شده است که مقداری از اموال شناسایی شده ولی به میزان ۵۵ میلیارد تومان نمی‌رسد همچنین باید بگویم این فرد بازداشت بوده و باید بدانید که اگر اموال وی شناسایی نشود و نداشته باشد به زودی به پول نمی رسید.

** وضعیت تمدید قرار بازداشت بابک زنجانی

داستان کل کشور در خصوص چگونگی تمدید قرار بازداشت بابک زنجانی و آخرین وضعیت خریداران اموال وی افزود: طبق قانون تمدید قرار بازداشت به نظر بازپرس و قاضی پرونده بستگی دارد که در صورت تایید دادگاه این قرار ابقا می‌شود ولی در خصوص آخرین خریداران اموال بابک زنجانی در حال حاضر خبری ندارم و باید ۳ گروهی نیز که پیش از این برای خرید اموال این متهم اعلام آمادگی کرده بودند، شرایط خرید و نحوه پرداخت خود را اعلام کند.

** آخرین اقدامات قوه قضاییه درخصوص بدهکاران بانکی و وصول معوقات بانک‌ها

وی در ادامه این نشست در پاسخ به آخرین اقدامات قوه قضائیه نسبت به بدهکاران بانکی و وصول معوقات بانک‌ها اظهار داشت: ما از اعلام عزم جدی رئیس بانک مرکزی در برخورد با مفسدان اقتصادی خوشحال شدیم و امیدواریم که عزم جدی وی باعث شود تا دیگر شاهد تکرار موضوع نباشیم و معوقات بانکی افزایش نیابد چرا که حداقل کاری که در این خصوص می‌توان انجام داد آن است که اجازه داده نشود معوقات بانکی افزوده شود و دادستانی کل نیز در این خصوص از برخی بدهکاران بانکی که ادعا کرده‌اند در حال تسویه بدهی‌های خود هستند دعوت به عمل آورده و در مورد چگونگی تسویه بدهی‌ آنها جویا شده‌اند.لذا ما در مورد اختلافات موجود در لیست بدهکاران بانکی که از سوی بانک مرکزی منتشر شد، با لیست موجود در قوه قضائیه در حال مذاکره و مکاتبه هستیم و امیدواریم عزم جدی در این خصوص اتفاق بیفتد تا در پایان سال ۹۳ بتوانیم بگوییم که از معوقات بانکی کاسته شده است.

وی همچنین در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر قول یکی از مسئولان قضایی مبنی بر انتشار احکام صادر شده برای «م.ر» خاطرنشان کرد: تا جایی که من گفته‌های آقای اسماعیلی را دنبال کردم ایشان در خصوص انتشار احکام چیزی عنوان نکرده بودند و تنها از صدور احکام آقای «م.ر» در آینده‌ نزدیک خبر داد.

داستان کل کشور در خصوص ارز و وجوه نقدی که از سوی وزارت نفت در اختیار بابک زنجانی قرار گرفته بود و واکنش دستگاه قضایی نسبت به این اتفاق در دولت گذشته گفت: برخی مدیران قبلی وزارت نفت تحت تعقیب قرار گرفتند و تحقیقات از آنها در حال انجام است ولی تاکنون هیچ یک از آنها بازداشت نشده‌اند و ما در حال بررسی چرایی و چگونگی وجوهی هستیم که در اختیار بابک زنجانی قرار گرفت.

محسنی اژه‌ای در خصوص اخلالگران ارزی نیز خاطرنشان کرد: در این خصوص هیچ اتفاق جدیدی نیفتاده است و رسیدگی به دو بخش از این پرونده انجام شده است ولی هنوز حکمی در این خصوص صادر نشده است.

داستان کل کشور در خصوص پرونده زمین‌خواری ورامین و جوادآباد و طولانی شدن رسیدگی به این پرونده اظهار داشت: دولت‌ها در مقاطعی به مناسبت‌های مختلف زمین‌هایی را در اختیار عده‌ای قرار داده‌اند که در برخی موارد تخلفاتی در خصوص در اختیار قرار دادن این زمین‌ها و نحوه استفاده از آنها رخ داده که در صورت تخلف دستگاه قضایی برخورد کرده و در ورامین و شهرهای اطراف تهران نیز مواردی وجود داشته که توسط قوه قضائیه برگردانده شده است.
منبع: تسنیم

۳ دیدگاه

 1. رحمان محمدی اصل :

  با سلام
  در این خصوص حق با آقای رئیس جمهور است و جا دارد از ایشان به خاطر دفاع از حقوق عمومی تشکر نموده و به ایشان یادآوری کرد آقای روحانی ، رئیس جمهور محترم همانطور که حق مردم است بدانند اموالشان چگونه و توسط چه کسانی در اختیار بابک زنجانی قرار گرفته و این اموال الان کجاست؟ یقیناً حق همین مردم نیز هست که بپرسند به چه حقی دولت به مدیران خود حقوق نجومی پرداخت کرده و حق همین مردم است که بدانند پرونده بزرگترین فساد بانکی به مبلغ ۱۳۲۷۱ میلیارد تومان از بانک تجارت کرمان با حمایت کدام وزیر و چگونه در بانک مرکزی حل فصل شد و همینطور حق همین مردم است که بدانند مدیران متخلف بانک مرکزی به چه حقی از مورخ ۹/۴/۹۲ تا به امروز هزاران میلیارد از بیت المال مسلمین را بدون دریافت هیگونه سود به همین مفسدان بانک تجارت پرداخت کرده و پرداخت می کنند مگر پول ملت ارثیه پدرشان است که بی حساب و کتاب بذل و بخشش می کنند.

 2. رحمان محمدی اصل :

  باسلام
  مدیریت محترم خبر گزاری : اینجانب به عنوان یک ایرانی ضمن پیگیری نتیجه حقوق های نجومی از آن مدیریت محترم تقاضا دارم در دفاع از حقوق عمومی لطفاً انتقاد حقیر را در جراید منتشر نمائید تا آقای رئیس جمهور به ملت ستم دیده و مالباخته ایران توضیح دهند مدیران متخلف بانک مرکزی به چه حقی از مورخ ۹/۴/۹۲ تا به امروز هزاران میلیارد از بیت المال مسلمین را بدون دریافت هیچ گونه سود به مفسدان بانک تجارت کرمان پرداخت نموده اند مفسدانی که در دوهه گذشته بیشترین تخلفات مالی کشور و بزرگترین فساد بانکی را مرتکب شده اند و مدیران بانک مرکزی در جهت حمایت از این مفسدان فساد ۱۳۲۷۱ میلیارد تومان را با معدل گیری به مبلغ ۷۰ میلیارد کاهش دادند با این حال چرا باید بیت المال را نیز به نفع همین مفسدان مصادره کنند و دستگاه قضایی که حافظ حقوق عمومی است و با اینکه اطلاع دارد به دلیل وضعیت اقتصادی حاکم در کشور بیش از ۵۰ درصد ملت دچار فقر و گرسنگی هستند و مفسدان پول این ملت را غارت می کنند با این حال چرا در قبال غارت بیت المال سکوت می کنند آیا سکوت و عدم برخورد دستگاه قضایی با مسئولین بانک مرکزی قابل توجیه است ؟

 3. رحمان محمدی اصل :

  بسم ربّ الشهداء و الصدیقین :
  سی و هشتمین بهار آزادی مبارکباد
  برادر جانباز شهیدم شهادتت مبارک
  تقدیم به ساحت مقدس جانباز شهید و پدر دو شهید و برادر شهید عموی شهید دائی شهید و…شهید وسین حمه گلانی
  شاید باور نداشته باشید که جانباز شهید وسین حمه گلانی به خاطر نسبتش با شهدا در کشور بی نظیر باشد.
  او کسی است که هم جانباز بوده است وهم شهید شده است واز طرفی دوتن از بهترین فرزندانش به درجه رفیع شهادت رسیده اند برادرانش شهید شده اند برادرزاده ها وخواهرزاده ها یش شهید شده اند پسر عموها وپسر دائی هایش شهید شده اند واین که این شهید بزرگوار دردفاع مقدس تنها اسیر دشمن نشده است والا تمامی مدال های افتخار یک رزمنده واقعی را در گردن دارد واز این بابت در کشور اولین است وبه روح بلندش درود می فرستیم شهیدی که حتی مظلومیت را نیز یدک می کشد چرا که در هنگام شهادت بسیار غریب بود ونزدیکترین دوستانش از شهادتش بی خبر بودند.
  از این تریبون وبه تمام جهانیان اعلام می کنیم که کامیاران کردستان دارای چنین افتخاراتی است پدر شهیدی که حتی حاضر نشد حقوق قانونی وبه حق فرزندانش را نیز بگیرد و زمانی که از پرسیده می شد چرا حقوق فرزندانت را نمی گیری در حالی که از شیر مادر حلال تر است.
  در جواب می گفت من از شهدا شرمنده ام که چرا خود شهید نشده ام اکنون حقوق شان را بگیرم ودر اوج مظلومیت وغربت به یاران وفرزندان وبرادران شهیدش پیوست.
  درود برتو روزی که زاده شدی وروزی که دلاورانه ردای شهادت پوشیدی وروزی که جهت انتقام از دشمنان خدا واهل بیت نبی(ص) مکرم اسلام برانگیخته خواهی شد
  تاریخ : چهارشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۲:۱۹ ق.ظ | نویسنده کامیاران نیوز

  نامه سرگشاده به رؤسای محترم قوای سه گانه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران آقایان ایت الله صادق آملی لاریجانی ، دکتر حسن روحانی و دکتر علی لاریجانی (دامت توفیقاته)
  سلام علیکم
  همانطور که مستحضرید یکی از مهمترین دلایل مبارزه با حکومت پهلوی وجود فساد بوده و ملت به رهبری حضرت امام خمینی (ره )علیه حکومت فاسد پهلوی قیام و با تقدیم خون عزیزان خود انقلاب کردند تا ریشۀ فساد در کشور قطع شود و بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی قوانین متعددی برای پیشگیری از وقوع فساد ، تعقیب و مجازات مجرمین تصویب و با هزینه های کلان از بیت المال مسلمین ، دهها سازمان غول پیکیری را جهت نظارت و پیشگیری از بروز فساد در بخش های مختلف زیر نظر هر سه قوه تأسیس نمود ولی همچان فساد به عنوان یک قصۀ پر غصه در کشور ادامه داشته و متأسفانه شتاب گسترش مفاسد اقتصادی بیش از مبارزه با آن شده و درد اینجاست که از یک سو استکبار جهانی به بهانه های متعدد تحریم های ظالمانه ای را علیه کشورمان اعمال و روز بروز افزایش داده و با سایست های خصمانۀ خویش درآمدهای نفتی ایران را به شدت کاهش داده و از سوی دیگر گسترش مفاسد اقتصادی در داخل ، دولت را در تأمین بودجه دچار مشکل و با کسری و یا عدم کفایت بودجه مواجه نموده که رفته رفته به بحرانی تبدیل می شد و دولت برای برون رفت از این بحران، با افزایش سایر درآمدها از جمله افزایش درآمدهای پولی، مالیاتی، نرخ حامل های انرژی وعوارضات گمرکی و… اقدام به کاهش وابستگی بودجه کشوربه نفت نمود که باید گفت هرچند کاهش سهم نفت در بودجه کل کشور و رهایی از آن دستاورد بزرگی برای کشور است و می تواند درآمد پایداری را برای دولت ایجاد و در آینده موجب رونق اقتصادی شود ولی قبل از آنکه دولت با مفسدان اقتصادی بر خورد قاطع و منفذهای فساد را مسدود و خلع ها را پر و از بروز فسادهای آتی جلوگیری نماید ملت را تحت فشار قرار داده و تاوان خسارت های وارده از مفاسد اقتصادی را از ملت مالباخته ای که رکود چند ساله ، توأم با تورمی روز افزون را تجربه و حقیقتاً جیب شان خالی است دردآور است و دردآورتر از آن همزمان با اعمال فشار مضاعف به ملت ، از گروهی که در۲ دهه گذشته بیشترین تخلفات مالی کشور و بزرگترین فساد بانکی را در شعبه تختی بانک تجارت کرمان به مبلغ۱۳۲۷۱میلیارد تومان (با علم به اینکه ریالی در حساب خود موجودی نداشته ولی با سوء نیت قبلی بوسیلۀ صدور۶۷۰ فقره چک بلامحل به مبلغ۱۲۷۰۰میلیارد تومان پول نقد + تعدادی ضمانت نامه های بدون پشتوانه بانکی به مبلغ۵۷۱ میلیارد تومان)مرتکب و با پول ملت به بزرگترین غول اقتصادی کشور تبدیل شده حمایت و ضمن اینکه فساد به این بزرگی را با معدل گیری به ۷۰ میلیارد کاهش داده و ۷۰ میلیارد را از بیت المال مسلمین پرداخت و بی سر و صدا و بدون آنکه مفسدی مجازات شود در پشت پرده حل و فصل و تاکنون از افشاء نام مفسدان جلوگیری کرده و با کوتاه شدن دست مفسدان از بانک تجارت بلافاصله بانک مرکزی به یکی از شرکت های این گروه مفسد بیش از۹ هزاران میلیارد از محل منابع ملی بدون هیچ گونه سود وبدون کارمزد و بدون وثیقه پرداخت نموده در حالیکه بنابر اعلام خودتان قوه قضائیه از ۲۰ سال پیش با عدم کفایت بودجه روبرو و با افتتاح حسابهای سپرده بانکی و دریافت سود آن کسری هزینه های قوه را تأمین کرده با این حال چرا دستگاه قضایی حاضر نیست با رعایت اصل بی طرفی و برابر قانون با این گروه مفسد برخورد و حقوق از دست رفته بیت المال را تا ریال آخر از حلقوم مفسدان بیرون کشیده و به خزانۀ کشور واریز و توان مالی دولت را افزایش داده تا دولت بتواند در سالهای آتی بودجه مکفی به قوه قضائیه تخصیص و دیگر نیازی به استمرار این حساب ها نداشته و از جوّ سازی های رسانه های بیگانه علیه نظام جلوگیری نماید، لذا سئوال من این است که در پشت پردۀ این گروه مفسد دست کدام یک از مسئولان عالی رتبۀ کشور قرار دارد که دستگاه قضایی حاضر شده حتی رئیس قوه در معرض تهمت و سوء ظن قرار گیرد آبروی نظام از بین برود ولی حاضر نیست با این گروه مفسد برخورد کند و حقیقتاً درد ناک ترین جای این گونه رفتارها زمانی آشکار می شود عده ای مبالغ کلانی را در روز روشن بناحق تحصیل می کنند و با اینکه درآمد سالانه شان صدهها کامیون است ولی حمایت دست های پشت پرده اجازه نمی دهد دستگاه قضایی مطابق قوانین مصوب کشور به جرائم آنها رسیدگی و اموال نامشروع را مسترد و مفسدان را مجازات نماید و از طرف دیگر این قبیل فعالیت ها ، کسب و کار قانونی هم نیست تا دولت بتواند از آنها مالیات بگیرد ،به همین دلیل اداره دارائی و امور مالیاتی کشور تاکنون هیچ مالیاتی از هیچ یک از مفسدان کشور دریافت نکرده ؟ و سئوال این است مگر مبالغ تحصیل از فساد درآمد نیست یا در کشور قانون مالیات بر درآمد نداریم ؟ چرا نداریم ! داریم ولی مطابق قوانین مالیاتی کشور، درآمدهایی مشمول مالیات می شوند که اشخاص با صرف هزینه های گزاف ، پس از اخذ مجوزهای قانونی به سختی و با مشقّت کار و تلاش نموده و با زحمت و عرق جبین و پینه دست ، پولی را که از طرق قانونی وشرعی بطور حلال کسب نموده اند باید بخشی از آن را به عنوان مالیات پرداخت کنند ، هر چند با پرداخت مالیات دچار مشکل در تأمین معیشت زندگی خود شوند خوب بشوند چه اشکالی دارد ملت که یقه سفید نیستند ملت که حاشیه امن ندارند ملت که در پشت پرده کس و کاری ندارند ؟ لذا چنانچه خانوادۀ ملت با پرداخت مالیات دچار عسر هرج هم بشود باید مالیات را برابر قانون پرداخت نمایند چون درآمد ملت پر زحمت ، ناچیز امّا قانونی و حلال است و مالیات را از در آمدهای ناچیز قانونی دریافت می نمایند نه از درآمدهای غیر قابل شمارشی که بدون زحمت و غیر قانونی تحصیل می شود ؟ علی هذا با توجه به اینکه رانت خواری، بیت المال خواری، بانک تجارت خواری، ضمانت نامه های بدون پشتوانه خواری، صندوق قرض الحسنه خواری، بانک مرکزی خواری ،زمین خواری ، مالیات خواری، تصرف موقوفات ، اختلاس، کلاه برداری و… جرم نیست که دستگاه قضایی با آن برخورد و مفسدان را مجازات نماید و با توجه به اینکه فساد روز به روز در کشور بیشترشده و مثل رودخانه ای روان جریان دارد لذا از دولت محترم تقاضا می شود جهت دفاع از حقوق عمومی مفاسد اقتصادی را کسب و کار قانونی اعلام و برای اشخاص مفسد پروانۀ کسب صادر گردد تا از درآمدهای کلان مفسدان نیز مالیاتی اخذ گردد و سئوال دیگر این است که آیا با این اوضاع و احوال کاهش وابستگی بودجه به نفت تا ۳۰ درصد ، آن هم با شیب تند ۲ ساله به نفع ملت و کشور است یا حمایت علنی از مفسدان اقتصادی است ؟ آیا حقیقتاً دولت جمهوری اسلامی از سوی مفسدان و حامیان پشت پردۀ آنها چنان تحت فشار قرار گرفته و مجبور شده با اعمال فشار مالیاتی به ملت ، پول تو جیبی آنها را نیز به هر بهانه ای که شده خالی نموده و از طریق بانک مرکزی به مفسدان پرداخت نماید ؟ آیا دولتمردان فراموش کردند که یکی از مهمترین آرمان های انقلاب اسلامی و سفارش اکید معمار بزرگ انقلاب حضرت امام خمینی (ره ) حمایت از مستضعفین بود ؟ الله اکبر الله اکبر !!! آقایان محترم فساد اعتماد و اعتقاد ملت را نشانه رفته ، ولله سکوت خیانت به ملت و کشور است و اینجاست که نقش بی بدیل رهبری حضرت امام خامنه ای (دامه حفاظاته ) هر خرمندی را به تأمل واداشته و هر هوشمندی را از خواب غفلت بیدار می کند تا به وضوح ببیند آن رهبر فرزانه قریب به ۱۶ سال پیش چنین خطری را احساس و هوشمندانه تدابیر لازم را بموقع اتخاذ و مورخ۱۰/۲/۱۳۸۰با صدور فرمان ۸ ماده ای خواستار مبارزه جدی و بدون ملاحظه فساد اقتصادی شده تا نظام جمهوری اسلامی ایران گرفتار چنین بحرانی نشود و معظم له همواره با موضع‌گیری‌های قاطعانه از روند برخورد با مفسدان گلایه کرده ولی متأسفانه حمایت های پشت پرده و قصور دستگاههای نظارتی و قضایی موجب گسترش فساد در کشور شده و رهبر معظم انقلاب را دردمند ساخته !!! لذا ما ملت ایران به داشتن چنین رهبری فرزانه و حکیمی دوراندیش ، فقیهی عادل ، حاکمی ساده زیست ، عالمی همیشه بیدار، حامی همیشگی مستضعفان و مظلومان جهان و… به خود بالیده و امسال ملت شریف و انقلابی ایران اسلامی جهت پاسداری از آرمانهای انقلاب خود و دفاع از خون شهدا و ارزش های امام عزیز و پیروی از ولی فقیه ، با حضور پر شورتر از سالهای گذشته در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن شرکت و علیه سیاست های خصمانۀ استکبار جهانی موضع گیری قاطعانه گرفته و با مشت های گره کرده همزمان با شعار مرگ بر آمریکا ، با صدای بلند علیه مفاسد اقتصادی نیز فریاد کشیده وشعار مرگ بر مفسد اقتصادی و مرگ بر دست های پشت پرده مفاسد اقتصادی سر خواهیم داد ، به یقین پوشیده نیست که مفسدان در یک دهه گذشته بیش از امپریالیست آمریکا اموال عمومی و ثروت های ملی کشور را غارت و ملت مظلوم و انقلابی ایران را تضعیف نموده اند ، لذا با علم و یقین اعتراف می کنیم شهداء به خدا همۀ ما می دانیم راه شما راه امام امت و راه امام ملت است و به خوبی می دانیم راه امام و رهبری ، راه انبیا و اولیا الله است و به یقین می دانیم راه اولیا راه خدا بوده و هداف اصلی انبیا و ائمه معصومین (ع) مبارزه با مظاهر فساد و بر قرای عدالت بود لذا به پیروی از اولیا الله شعار مبارزه با مفاسد و … سرداده ولی در عمل دچار مشکل شده و حقیقتاً کم آوردیم و از شما شرمنده ایم ولی هنوز امید داریم به شعارهایمان جامه عمل پوشانده و انشاء الله شرمنده و روسیاه از دنیا نرویم . والسلام علیکم و رحمته ﷲ و برکاته . رحمان محمدی اصل شماره تماس ۰۹۱۴۹۳۰۳۹۳۷

  بسمه تعالی
  نامه سرگشاده دوم به رؤسای محترم قوای سه گانه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران
  سلام علیکم
  رؤسای محترم قوا همانطور که دیروز شاهد بودید ما به وعدۀ خویش عمل نموده و در اطاعت از فرمان رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه ای مثل سیل خروشان به خیابانها آمده و پاسخ یاوه گویی های ترامپ را دادیم ما با حضور پر شکوه خود در یوم الله۲۲ بهمن ۹۵ بار دیگر ثابت کردیم عهد و پیمانی که با حضرت روح الله بستیم هرگز نشکستیم ، با فرزندامان همه با هم به صحنه آمده و به زیاده خواهان و زورگویان عالم ثابت کردیم تهدیدهای پی در پی و تحریم‌های متعدد دشمنان خارجی و گسترش غارتگریهای مفسدان داخلی و … نمی تواند ما را از انقلاب دلسرد کند و تا آخرین نفس پای انقلاب خود ایستاده و برای حفظ ارزشهای انقلاب اسلامی و حراست از خون شهدای گرانقدر و پاسداری از آرمانهای حضرت امام خمینی (ره) و پیروی از فرامین رهبر عزیزمان حاضریم از جان خود بگذریم و حالا نوبت شما است که به وعدۀ خویش عمل نمائید، آقای رئیس جمهور، دولت یازدهم از لحظه سرکار آمدن برخی از فساد ها مثل فساد بزرگ نفتی را پیگیری و برای روشن شدن ابعاد پشت پرده آن پافشاری نموده و مکرراً به ملت ایران وعده داده که با مفسدان بدون ملاحظه مبارزه نموده و فساد را در کشور ریشه کن خواهد کرد و درعمل به وعدۀ خود مورخ ۱۷ آذر۹۳همایش ملی ارتقاء سلامت اداری و مبارزه با فساد را در سالن اجلاس سران برگزار و جنابعالی در این همایش گفتید : مبارزه با فساد و ریشه‌کنی آن ، آرمانی همچون استقلال، مبارزه با استعمار، استبداد و ایجاد حاکمیت ملی است و با اشاره به اینکه امام بزرگوار ما در زمینه مبارزه با فساد و تبانی در بخش‌های مختلف سخن گفته‌اند افزودید : مقام معظم رهبری نیز مساله فساد را در کنار فقر و تبعیض قرار دادند و خواسته‌اند جامعه ما از فقر و فساد و تبعیض مبرا باشد و با اشاره به اینکه امروز هدف اولیه دولت این است که کشور از لحاظ اقتصادی و فرهنگی، اجتماعی و سیاسی از معضلات و مشکلاتی که در سال‌های گذشته با آن مواجه بوده رها شود ، اشاره نمودید که در سال‌های گذشته مردم از تورم بالای ۴۰ درصد در فشار بودند و کشور رشدی نداشت و یا رشد منفی یعنی منفی ۹ درصد را در دو سال تجربه کرد و همچنین بیکاری و عدم اشتغال مشکل روشن همه خانواده‌ها بود و ارتباط ما با جهان دچار اختلال بود و آسیب‌های اجتماعی نگران‌ کننده وجود داشت بنابراین مردم در حماسه سیاسی ۲۴ خرداد شرکت کردند تا دولتی کار را آغاز کند که بتواند این معضلات را حل و فصل کند و تأکید نمودید که فساد موریانه‌ای است که پایه را فاسد می‌کند، لذا باید فساد را همزمان با تورم و رکود و بیکاری از بین برد و با آن مبارزه کرد و افزودید : مقام معظم رهبری ذیل نامه مربوط به این سمینار خواستار تصمیمی قاطع، علمی و بدون ملاحظه برای مبارزه با فساد شدند که این خواست عموم مردم نیز هست و اضافه نمودید مردم انقلاب کردند برای اینکه کشور از فساد پاکسازی شود، مردم انقلاب کردند تا هیچ مفسدی بر صندلی حکومت و ریاست تکیه نزند موضوع فساد از دیدگاه مردم اینچنین است که اگر مسئولین می‌دانند و در برابر فساد نمی‌ایستند پس خود آلوده‌اند و خاطر نشان کردید چند ماه پیش برای ارائه گزارش مبارزه با فساد خدمت مقام معظم رهبری رفتم ایشان فرمودند در این مسیر جدی باشید و تا هر جا که باشد اقدام کنید و من حمایت می‌کنم ، پس وقتی رهبری روی این مساله حساس هستند و چنین پافشاری می‌ کنند قوای سه ‌گانه نیز باید دقت و پافشاری لازم را داشته باشد و مردم هم به صحنه بیایند و امروز باید کمربندها را محکم‌ تر ببندیم ، و آقای دکتر علی لاریجانی در این همایش گفت : در دولت قبل به هم ریختگی در اقتصاد و دولت به وفور دیده می شد و عملکرد مبارزه با فساد بسیار ضعیف بود و این دولت قبول دارد که باید جلوی این به هم ریختگی را گرفت و فضای اقتصادی کشور را باید فضای رقابتی عادلانه ترسیم کرد و اضافه نمود در دولت کنونی عزم و اراده جدی برای مبارزه با فساد دیده می شود به همین دلیل جلسات مبارزه با فساد را مرتب تشکیل داده و تأکید نمود در دولت یازدهم افراد کارآزموده زیادی وجود دارند و بسیاری از وزراء از جمله آقای جهانگیری معاون اول رئیس  جمهوری که سابقه وزارت دارد می‌تواند مشکلات موجود و فساد را بخوبی ریشه کن کند و خود آقای جهانگیری نیز بارها گفته : قوه مجریه از اراده کافی و انگیزه جدی برای برخورد با مفاسد اقتصادی برخوردار بوده و هیچ خط قرمزی برای مبارزه با فساد در این دولت وجود نداشته و با برنامه‌ ریزی برای پیشگیری و مسدود کردن گلوگاه‌های فساد تلاش می کند و هرکس در هر سمتی که باشد اگر تخلفی از او سر بزند باید مورد بازخواست قرار گرفته و با وی برخورد جدی شود، رؤسای محترم قوا همانطور که مستحضرید حقیقتاً نه تنها هیچکدام از مشکلات و معظلات حل نگردید بلکه با وجود رشد روز افزون تورم ، رکود چند ساله حاکم بر کشور نرخ بیکاری را افزایش داده و ارقام فساد نیز درشت تر شد و جای تأسف است که مدیران دولت یازدهم کمبر بندها محکم بستند امّا بر خلاف تأکید آقای رئیس جمهور نه برای مبارزه با فساد ، و نه برای زدودن فقر و تبعیض ، و نه برای از بین بردن رکود و بیکاری ، بلکه کمر بندها را برای دریافت حقوق های نجومی محکم بستند و برای حلّ و فصل پروندۀ بزرگترین فساد تاریخ نظام بانکی کشور به مبلغ ۱۳۲۷۱ میلیارد تومان (که مفسدان با علم به اینکه ریالی در حساب خود موجودی نداشته ولی با سوء نیت قبلی بوسیلۀ صدور۶۷۰ فقره چک بلامحل به مبلغ۱۲۷۰۰میلیارد تومان پول نقد + تعدادی ضمانت نامه های بدون پشتوانه بانکی به مبلغ۵۷۱ میلیارد تومان) در بانک تجارت کرمان محکم بسته و با تلاش بیش از یکسال موفق به جلب همکاری دستگاه قضایی شده و فساد به این بزرگی را ابتدا به ۷۰ میلیارد کاهش داده و آن ۷۰ تا را از پول بی صاحب بیت المال مسلمین پرداخت نموده و چنان در پشت پرده و در بانک مرکزی حل و فصل نمودند که با گذشت بیش از ۳ سال هنوز نام مفسدان بانک تجارت کرمان افشاء نگردیده و مهمتر از آن با وجود رکود اقتصادی چند ساله که جیب ملت را خالی و اکثر فعلان اقتصادی را ورشکسته نموده ولی مدیران متخلف بانک مرکزی همین که دست این مفسدان از بانک تجارت کوتاه شد از مورخ ۹/۴/۹۲ بیش از ۹ هزار میلیارد از بیت المال مسلمین را بدون دریافت هیچگونه سود به همین مفسدان پرداخت کرده اند ، رؤسای محترم قوای ۳ گانه مگر پول ملت ارثیه پدری مدیران بانک مرکزی است که بی حساب و کتاب به مفسدان بذل و بخشش می کنند ، علی ایحال با توجه به اینکه این گروه مفسد در۲ دهه گذشته بیشترین تخلفات مالی کشور و بزرگترین فساد بانکی را مرتکب شده و با استفاده از حمایت دست های پشت پرده تاکنون مجازات نشده اند فلذا اینجانب به عنوان یک خانوادۀ شهیدی که بهترین دوران جوانی خود را با حضور بیش از۵۰ ماه در جبهه های جنگ حق علیه باطل صرف نموده و در دفاع از این آب و خاک مقدس بارها در عرصۀ نبرد با دشمن بعثی کافر مجروح و سلامتی خود را از دست داده و به درجه جانبازی وطن نائل شدم و اکنون به منظور پاسداری از خون شهیدان و حفظ ارزشهای انقلاب اسلامی و دفاع از حقوق عمومی ، توجه سران محترم قوا و رسانه های جمعی را به خطبۀ امیرالمومنین علی ابن ابیطالب (ع) جلب نموده )) املاک بیت المال را که …. به میل خودش به دیگران بخشیده به خدا قسم اگر آن املاک را بیابم به مسلمین بر می گردانم گر چه مهر زنان باشد ، یا با آن کنیزها خریده باشند ، زیرا گشایش امور با عدالت است ، کسی که او را در مضیقه اندازد ظلم و ستم مضیقۀ بیشتری برای او ایجاد می کند )) و با توجه به اینکه شهدا در راه مبارزه با فساد و دفاع از ارزش‌های اسلامی و حفظ بیت ‌المال جان خود را فدا کردند تا دیگر شاهد فسادی در جامعه نباشیم فلذا از رسانه های جمعی که زبان گویای ملت هستند تقاضا دارم در عمل به رسالت خطیر خویش و دفاع از حقوق ملت ستم دیده و مالباخته ایران اسلامی ، نامۀ سرگشادۀ حقیر را بدون کم و کاست منتشر نمایند تا به اطلاع سران دلسوز نظام مقدّس جمهوری اسلامی برسد چراکه یقین دارم هیچ یک از گزارشات و مکاتبات ۳ سالۀ اینجانب بدست حضرات نرسیده و از سران محترم قوای ۳ گانه تقاضا دارم به منظور تحقق آرمانهای انقلاب و تحقق ارزشهای شهیدان والامقام و امام شهیدان، از فرمان ۸ ماده ای مقام معظم رهبری و تأکیدات همواره معظم له بر مبارزه با مفاسد پیروی و با اجرای قوانین کشور به وعدۀ خویش عمل نموده و با عناصر دولتی که به هر طریق ممکن در پشت پرده از مفسدان حمایت می کنند بر خورد قاطع نموده و با قطع دستان پشت پرده ، حقوق از دست رفتۀ بیت المال مسلمین را تا ریال آخر از حلقوم مفسدان بیرون کشیده و به خزانه بیت المال برگردانید و یقیناً سکوت خیانت به خون شهدا و خیانت به انقلاب و خیانت به ملت و خیانت به کشور است ، در پایان از محضر ریاست محترم قوه قضائیه تقاضا دارم شعبه ای که قاضی آن مؤمن به انقلاب و حقیقتاً دلسوز به بیت المال مسلمین و دلسوز به ملت و کشور است تعیین نمایند تا اینجانب شکایت خود را به همراه مستندات متقنی که در خصوص دهها تخلف مالی بزرگ این گروه مفسد، از جمله دریافتی های بدون سود از بانک مرکزی در اختیار دارم ، جهت رسیدگی بی طرفانه و احقاق حقوق عمومی تقدیم آن شعبه نمایم ، والسلام علیکم و رحمته الله و برکاته . رحمان محمدی اصل مورخ۲۳/۱۱/۹۵ ، شماره تماس ۰۹۱۴۹۳۰۳۹۳۷

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: