۱۸ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۰۰

یارانه ۱۷۰۰ تومانی دولت برای هر لیتر بنزین وارداتی

قیمت بنزین در بازار خلیج فارس در حالی حدود ۲ هزار و ۷۰۰ تومان است که طی یک ماه گذشته واردات بنزین به کشور به صورت محدود صورت گرفته است.

به گزارش عیارآنلاین ، بنا به اعلام مدیریت امور بین‌الملل شرکت ملی نفت هر تن بنزین در بازار خلیج فارس در تاریخ ۳۰ خرداد ماه تا ۱۶ تیر (۲۰ ژوئن تا هفتم جولای) بین ۱۰۶۰ تا ۱۱۰۰ دلار متغیر بوده است.

بنزین

بر این اساس در صورتی که بنزین وارداتی از این بازار تهیه شود قیمت هر لیتر آن بدون هزینه حمل و نقل حدود ۲۶۵۰ تا ۲۷۵۰ تومان خواهد بود و این بدان معنی است که حتی بدون احتساب هزینه‌های حمل و نقل و همچنین یارانه‌های اعطایی برای بنزین ۷۰۰ تومانی، دولت حداقل ۱۷۰۰ تومان یارانه برای عرضه بنزین آزاد وارداتی پرداخت می‌کند.

البته بنا به اعلام شرکت ملی پالایش و پخش فراورده‌های نفتی، طی این مدت واردات بنزین بسیار محدود بوده است.

پیش‌تر سید محسن قمصری، مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران گفته بود که قیمت هر لیتر بنزین وارداتی بسیار بیشتر از قیمت آزاد آن است، واردات بنزین اکنون در پایین‌ترین‌سطح است، گفته بود: شرکت پالایش و پخش فراورده‌های نفتی مصرف کننده بنزین و متولی عرضه آن است و با توجه به نیاز آنها، اقدام به واردات می‌کنیم.

البته قیمت بنزین در حالی بدون هزینه حمل نقل حدود ۲۶۵۰ تا ۲۷۵۰ تومان است که این بنزین در داخل کشور با قیمت ۷۰۰ تومان به صورت یارانه ای و ۱۰۰۰ تومان به صورت آزاد عرضه می‌شود و بنا به اعلام عباس کاظمی،مدیر عامل شرکت پالایش و پخش فراورده‌های نفتی، بنزین وارداتی از بنزین پتروشیمی‌ها ارزانتر است.
منبع : ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: