از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری اعلام شد

شرایط صدور ضمانت‌نامه ۶۰۰میلیارد ریالی وزارت صنعت برای شرکت‌های دانش‌بنیان

معاون توسعه مدیریت منابع معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری از امضای تفاهم نامه همکاری میان معاونت علمی و صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک ایران به ارزش ۶۰۰ میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین ، دکتر علیرضا دلیری، معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی و فناوی ریاست جمهوری اظهار کرد: با انعقاد تفاهم‌نامه میان این معاونت و صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک وزارت صنعت، معدن و تجارت تا سقف ۶۰۰ میلیارد ریال ضمانت‌نامه برای شرکت های دانش بنیان از سوی این صندوق صادر خواهد شد.

علیرضا دلیری

وی اضافه کرد: این صندوق تا سقف ۸۰ درصد تعهدات شرکت‌های دانش بنیان را به بانک ها ضمانت خواهد کرد به گونه‌ای که شرکت های دانش بنیان کوچک در دریافت تسهیلات از بانک‌ها، تنها باید ۲۰ درصد از ضمانت مطالبه شده از سوی بانک را برای تودیع در اختیار سیستم بانکی قرار دهند و مابقی آن از سوی صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک تامین خواهد شد.

دلیری با اشاره به اینکه این صندوق، ضمانت لازم را برای شرکت های دانش بنیان کوچک و متوسط به انجام خواهد رساند، گفت: با توجه به فعالیت این صندوق در سال های گذشته، بانک ها ضمانت های صادر شده از سوی این صندوق را می پذیرند و نگرانی در مورد پذیرش نشدن ضمانت های صادر شده از سوی صندوق سرمایه گذاری صنایع کوچک در بانک ها وجود ندارد.

به گفته معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک صرفا با دریافت یک تا دو درصد کارمزد و پس از معرفی شرکت های دانش بنیان واجد شرایط از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری می توانند با کمترین مشکل نسبت به دریافت ضمانت های لازم برای ارایه به سیستم بانکی به منظور دریافت تسهیلات اقدام کند.

وی تاکید کرد: با هدف حمایت جدی از شرکت های دانش بنیان در دریافت ضمانت های مورد نیاز از سوی این صندوق، مقرر شد نسبت به آسان سازی فرایند دریافت این ضمانت ها اقدام و شرکت های دانش بنیان با ارایه مدارک ضمانتی سهل از مزایای صدور این ضمانت نامه ها استفاده کنند.

دلیری، افزایش حمایت های مالی از شرکت های دانش بنیان را از رویکردهای مورد تاکید در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری عنوان و بیان کرد: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، انعقاد تفاهم نامه با سه صندوق ضمانت برای حمایت از شرکت های دانش بنیان در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صندوق نوآوری و شکوفایی و صندوق های ضمانت دولتی به امضا رسیده و مراحل صدور ضمانت نامه در آن ها عملیاتی شده است و از این رو، هم اینک شرکت های معرفی شده از سوی معاونت علمی و فناوری می توانند از تسهیلات این صندوق ها بهره مند شوند.

منبع : خبرگزاری ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: