۳ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۱۵
عضو کمیسیون انرژی مجلس:

استفاده کنندگان از صفحات خورشیدی تسهیلات بانکی دریافت می کنند

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: برای استفاده کنندگان از صفحات خورشیدی تسهیلات بانکی ۲۰ تا ۳۰ میلیون ریالی در بودجه امسال پیش بینی شده است که به متقاضیان ارائه می شود.

به گزارش عیارآنلاین ، به نقل از ایرنا ، ˈسیدهاشم بنی هاشمیˈ روز دوشنبه افزود: استفاده از این یارانه در تامین برق منازل می تواند کاهش مصرف برق، بهینه سازی مصرف انرژی و کاهش آلودگی هوا را در پی داشته باشد.

انرژی خورشیدی

وی گفت: با توجه به اهمیت کاهش مصرف سوخت های فسیلی، استفاده از انرژی های نو از جمله انرژی خورشیدی و بادی باید در بین مردم فرهنگ سازی شود تا به مرور استفاده از انرژی های فسیلی کاهش یابد.

وی اظهار کرد: ایران در حوزه تجهیزات و زیرساخت های انرژی های نو در وضعیت مطلوب و قابل قبول قرار دارد و به همین دلیل با برنامه ریزی و توسعه فرهنگ استفاده از این انرژی ها راحت می توان مردم را به سوی استفاده از این انرژی ها سوق داد.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کشور ما در استفاده از انرژی های نو گام های نخست را بر می دارد، افزود: در صورت عدم احتساب انرژی آبی، هم اکنون کمتر از ۱۰ درصد مصرف انرژی در کشور از محل انرژی های نو از جمله انرژی بادی و خورشیدی است.

بنی هاشمی گفت: کشورمان در زمینه انرژی خورشیدی توانمندی زیادی دارد به طوری که تابش خورشید در سال ۳۰۰ روز است.

وی تاکید کرد: به طور جد نیازمند فرهنگ سازی در زمینه استفاده از انرژی های نو در کشور بویژه در مناطق روستایی هستیم.

۱ دیدگاه

  1. محمد مهدی حیدری :

    با سلام و احترام- اینجانب خود متخصص استفاده از انرژی خورشیدی هستم و طرح هایی برای استفاده عموم از آن دارم لطفا آدرس فرد یا اداره ای در وزارت نیرو یا نفت که برای اجرای آن کمک می نمایند را به اینجانب بدهید همچنین آدرس بانکهایی که برای نصب سیستم سلول خورشیدی تسهیلات داده یا اداره ای که وام بلاعوض یا یارانه می دهد را نیز می خواهم
    باتشکر-حیدری

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: