۲۵ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۲۸
عضو کمیسیون عمران مجلس

بی‌برنامگی دولت در بخش مسکن/تورم‌زایی مسکن مهر، حرفی بی‌پایه و اساس

دولت در بخش مسکن هیچ‌ برنامه‌ای ندارد، وارد شدن بی برنامه به بازار مسکن مانند وارد شدن به یک میدان مین است.

به گزارش عیارآنلاین، علیرضا خسروی، عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار کرد: واقعیت این است که در بخش مسکن هیچ برنامه‌ای نداریم و این حوزه را به امید خدا رها کرده‌ایم.

خسروی

حدود یکسال از روی کار آمدن دولت یازدهم می‌گذرد، دولت در این مدت چه کاری برای مسکن کشور انجام داده است، تنها اقدام آنها تکمیل مسکن مهر بوده که آنهم مربوط به دولت گذشته بوده است.

در بخش مسکن همه چیز که پول نیست، اگر این چنین باشد که کلید قفل مسکن در گاو صندوق بانک مرکزی است که آن را به کسی نمی‌دهند.

برخی کارشناسان و مسئولان دولتی در خصوص طرح مسکن مهر حرف‌های بی‌پایه و اساسی می‌رنند،یکی از مسئولان بانک مرکزی اخیرا گفته ۴۰ درصد از تورم ۴۴ درصدی کشور را طرح مسکن مهر ایجاد کرده است. این در حالی است که ۳۶۰ قلم کالا در شاخص تورم مورد بررسی قرار می‌گیرد و مسکن مهر فقط یک قلم کالاست.

به کارهای علمی بانک مرکزی شک داریم، استدلال دولتی‌ها در خصوص مسکن یک استدلال معکوس است ، به‌عنوان مثال آنها بر این باورند که اگر فردی غذا نخورد، احتیاجی به پول ندارد و به این ترتیب تورم هم افزایش نمی‌یابد.

وی با تاکید دوباره بر این مسئله که دولت فعلا برنامه‌ای در بخش مسکن ندارد، خاطرنشان کرد: منتظر استدلال درست مسئولان دولتی هستیم. برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی فقط در حد حرف و کاغذ باقیمانده است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: